За всю історію виступів тернопільської ДЮСШ з футболу у Дитячо-юнацькій футбольній лізі (ДЮФЛ), а це майже 20 років, ще не було такого гучного скандалу, як цьогоріч. Через фальсифікацію документів рішенням ФФУ одна з команд тернопільської школи, складена з 16-річних гравців, була позбавлена аж 27 (!) турнірних очок.
Як розповів «Номер один» член Комітету юнацького футболу ФФУ Володимир Герасимець, такий суворий вердикт Федерації футболу України був прийнятий через фальсифікацію заявкових документів.
– У заявку на сезон за тернопільську команду ДЮСШ (U-16) був внесений футболіст із прізвищем Назар Микичак (1997 р. н.). Хоча, як виявилось, насправді це був Назар Трошин (1996 р. н.), котрий у 2012 році виступав у чемпіонаті Тернопільської області за аматорську команду «Нива» (Теребовля). А оскільки Н. Трошин був старшим і не мав права грати за команду цієї вікової групи, відповідно ДЮСШ (Тернопіль) була покарана ФФУ, – повідомив Володимир Герасимець.
За словами пана Герасимця, футболіст під прізвищем Назар Микичак виступав за тернопільську ДЮСШ (U-16) у шести поєдинках, тим самим у всіх команді зараховано поразки. Три з них, у яких тернополяни здобули перемоги, технічні (-:+), а в решти трьох матчах результати на користь суперників залишилися без змін. Водночас до ДЮСШ (Тернопіль) за фальсифікацію документів додатково було застосовано дисциплінарні санкції у вигляді зняття 3 очок за кожен матч, у якому брав участь футболіст «Микичак». Тим самим тернопільська команда втратила 9 переможних очок та на 18 пунктів отримала «бонусів», тому маємо дискваліфікацію, яка сумарно склала рекордних 27 очок. Цікаво, чи було в історії українського і світового футболу таке серйозне очкове покарання? Водночас більшість фахівців схиляються до думки, що це ще м’яке покарання, адже за фальсифікацію документів команду могли і зовсім зняти з ДЮФЛ. Тому в школі апеляції на рішення ФФУ не стали подавати, знайшовши при цьому крайнього. Як повідомив директор ДЮСШ з футболу й інших ігрових видів сорту Андрій Мотика, тренеру команди U-16 Петрові Старовському винесено догану. Причому в грошовому еквіваленті це не відбилось, адже дитячі футбольні наставники в Тернополі й так премій, зважаючи на фінансову скруту, не отримують.
Петро Ярославович у коментарі зазначив, що винить виключно себе в ситуації, що склалася.
– Коли проходила заявка, Назар Трошин повідомив мене, що його батьки розлучилися. Він жив з матір’ю, причому перейшов на дівоче прізвище матері –Микичак. Коли представляв документи, які засвідчували його дату народження, я не перевірив все як слід. Тому так сталося, що в нашій команді, яка мала складатися з футболістів 1997 і жовтня-грудня 1996 р.н., був заграний гравець трішки старший за це вік, – розповів Петро Старовський.
Водночас на одного тренера «вішати усіх собак” я б не став. Петро Ярославович у дитячому футболі вже 22 роки і за цей час зарекомендував себе з кращого боку. Практично завжди його команда показувала найкращі результати в ДЮФЛ. При чому за всю історію виступів тернопільської ДЮСШ у вищій лізі дитячо-юнацької футбольної ліги саме команда Старовського вперше і востаннє у середині 90-х виборола перше місце у своїй групі і пробилася до фінальної пульки. Але навіть якщо не брати попередні заслуги тренера, варто зазначити один факт. Він нього, як і від усіх інших тренерів, які представляють Тернопіль на всеукраїнських змаганнях, керівництво школи вимагає високих результатів. А де їх взяти, коли, до прикладу, тільки з команди Старовського влітку цього року пішло шість провідних виконавців. Не краща ситуація і в інших тренерів. Частенько гравці йдуть з Тернополя, незважаючи на категоричну позицію наставників. А деколи цей процес «пришвидшують» міські чиновники. Як стало відомо «Номер один», саме після «втручання» перших осіб міста до Моршина переїхали троє вихованців ДЮСШ. Але такі приклади – як виняток. Зазвичай батьки (і їх потрібно зрозуміти), коли їхніми синами цікавляться багаті клуби, просто повідомляють, що вони виїжджають в те чи інше місто на постійне місце проживання, адже подібного шансу більше може й не трапитись. Саме у такий спосіб з Тернополя пішли вправні виконавців у Севастополь, Львів, Миколаїв тощо, розповів «Номер один» Андрій Мотика.
Не маючи реально впливу на цей процес, тренери ДЮСШ останніх кілька років мучаться і правдами-неправдами таки залишають футбольну школу у вищій лізі ДЮФЛ. Проте не на диктофон вони говорять, що краще було б вилетіти з вищої ліги, бо тягти непосильний віз немає сил. Разом з тим, ніхто з них не хоче стати тим останнім тренером, через якого команда залишить елітну дитячу лігу…