Майже півсотні молодих хлопців з усієї України на два тижні перетворились на справжніх вояків УПА. З 9 по 23 серпня у лісах між селами Гурби і Антонівці проходить один з найпрестижніших юнацьких пластових таборів – «Легіон».

.

– Табір є військово-патріотичним. Він популяризує тематику національно-визвольного руху, тематику УПА. Зараз ми знаходимось на території штабу УПА «Волинь-Південь», який діяв тут у 1943 році. Ми також популяризуємо українську військову традицію і лицарство загалом, – розповів телеканалу ІНТБ сотник (комендант табору) Відун.

Табір вишколює пластунів в Україні вже 14-й рік поспіль. Попри те, що «Легіон» вимагає неабиякої фізичної та моральної витривалості та є одним з найважчих, потрапити туди мають честь далеко не усі пластуни. Одного бажання мало, кажуть організатори. Хлопці повинні мати досвід таборування та кілька місяців активної підготовки. Щороку «Легіон» проходить у різних куточках країни, серед яких як Херсонські пустелі, так і Карпатські гори. Цьогорічний табір суттєво відрізняється від попередніх, адже крім того, що розташований на території колишнього штабу УПА, хлопці живуть в ідентичних умовах з тими, які були за часів війни.

– Ми живемо в окопах – це і є унікальність цьогорічного 14-го «Легіону». Далі ми матимемо мандрівку на військову частину, в котрій нас будуть ознайомлювати зі Збройними Силами України. Також матимемо певну краєзнавчу програму, будемо мандрувати, – додає старший стрілець Характерник.

– Не можна сказати, що є велике навантаження – це більше наше бажання, ми вкладаємось у це. Як бачите, навколо нас є окопи, щоб оборонятись. Тобто, ми вчимося правильно формувати оборону. Чим глибший окоп, тим вища безпека, – каже стрілець Шелест.

42 «легіонери» – юнаки з 10 областей України. Стрілець Нік – пластун з Дніпропетровська – каже, що у його рідному місті історію Української визвольної боротьби та історію Повстанської Армії практично не вивчають, а відвідавши «Легіон», він особисто матиме змогу популяризувати національні ідеї у рідному краї.

– “Легіон” – це такий табір, де можеш перевірити свою витривалість, зацікавитись військовим пластуванням, тактичними іграми, вивчити дійсно історію Української Повстанської Армії. Тому що на сході це не є дуже поширеним. Треба, щоб хоч хтось був, хто буде розказувати про такі табори, показувати своїй станиці приклад, своєму куреню, запросити їх на цей табір на наступний рік, – ззаначає Нік.

По закінченні табору всі окопи та шелести, збудовані пластунами, залишаться на території штабу як музейний експонат, а самі хлопці назавжди запам’ятають бойове гасло, з яким відстоюватимуть національні ідеї у майбутньому.