Щирість та відповідальність стали основою передвиборчої кампанії депутата Тернопільської міської ради по округу №29 Ігоря Турського. Про те, як голосує, кого підтримує та які пріоритети ставить перед собою політик в інтерв’ю далі…
– Ви один з небагатьох депутатів міськради, які переобрались повторно, при цьому ще й здобули один з найвищих рейтингів. Чим зумовлена така підтримка виборців, як гадаєте?
Україна кардинально змінилась за останні п’ять років. Так, партії, звісно, мають свій базовий рейтинг, однак виборці хочуть бачити конкретну людину, з якою працюватимуть, яка відстоюватиме їхні інтереси. «Хованки» у кабінетах чи за кольоровими листівками – це не те, чого потребує громада. Тому місточок між виборцями вдалося вибудувати не всім. Мені ж пощастило знайти порозуміння з людьми. Найкращим інструментом для цього була відвертість у спілкуванні та щирість намірів. Людину характеризують вчинки. Якщо за тобою тягнеться шлейф невиконаних обіцянок, то важко переконати, що можеш щось змінювати. Так, усім догодити ніколи не зможеш. Та якщо ти став депутатом не для «галочки» в резюме, а дійсно працюєш для виборця, то це рано чи пізно оцінять. Головне – не боятись особисто говорити з людьми, чути їх проблеми та з розумінням підійти до їх вирішення.
– Уже зараз можна говорити про продуктивність чи ж, навпаки, неефективну роботу депутатів міськради минулого скликання. На Вашу думку, що вдалось зробити, а що ні?
Я вважаю, що зробити нам вдалось чимало. Погодьтесь, Тернопіль значно «омолодив» своє обличчя. Це заслуга як міського голови, так і депутатського корпусу. Проте, на мою думку, якщо з 60 депутатів балотувалось вдруге тільки декілька, а з мажоритарників обрались лише троє – це не є хороший показник.
Багато депутатів минулого скликання взагалі відмовились йти на вибори, об’єктивно оцінюючи свої і шанси. Частина ж пішли і програли. А це говорить про те, що більшість не виправдали дану їм довіру. Я не кажу, що усі колишні депутати були абсолютно бездіяльні. Можливо, вони брали активну участь в комісіях, в загальноукраїнських та загальноміських процесах, але в той же час не мали зв’язку з громадою. Тому мають такий невтішний результат. Хочеться вірити, що новий склад ради засвоїть урок своїх попередників і приділятиме максимальну увагу проблемам тих, хто в них повірив.
– Розкажіть, як Ви голосували на першій сесії міськради, чи підтримували запропоновані кандидатури на посаду секретаря, членів виконкому та заступників міського голови?
Так, я проголосував позитивно за кадрові призначення. Не буду лукавити, дані рішення давались мені непросто. Ми мали тривалі перемовини всередині фракції. В переддень голосування я мав розмову з головою партії Олегом Тягнибоком з цього приводу. Відверто, до тепер вагаюсь, чи прийняв правильне рішення. Та якщо це була помилка, то ми її обов’язково виправимо. Ці люди заявляють, що готові брати на себе відповідальність, а ми уже подивимось: хороші з них фахівці чи ні. Зараз не на часі поділ влади. Думаю, скоро ми побачимо, хто прийшов працювати, а хто задовольняти власні політичні амбіції чи щось інше. В першу чергу має бути розуміння того, що посади закріплені за ними не вічно і, в разі неефективної роботи, депутати негайно дадуть свою оцінку.
– До речі, стосовно секретаря. П’ять років Ви пропрацювали на цій посаді. Чому, маючи досвід роботи, не захотіли залишитись чиновником?
Для мене ці п’ять років на посаді були досить складними, адже ми пережили нелегкий період: владу авторитарного Януковича, Революцію Гідності, війну на Сході. Я вважаю, що це була одна з найскладніших каденцій міськради Тернополя за час незалежної України. Та я зміг витримати всі ці випробування, і як доказ тому – підтримка тернополян на виборах. Вони мене підтримали, тому не можу зараз просто знівелювати цю довіру і присвятити свій час роботі чиновником. Врешті, як і вимагав Майдан, у владу мають йти нові обличчя, а ми будемо всіляко їм допомагати.
– Сергій Надал заявляв, що пропонував Вам посаду свого заступника, проте Ви відмовились. Це правда?
Так, це правда. У мене була розмова з міським головою. Однак, я відмовився бути заступником на користь виборців. Позаяк люди мені повірили, я маю перед ними зобов’язання та відповідальність. Тому йтиму виключно по шляху депутатства. Вважаю, що це набагато вище ніж робота у виконавчих органах влади. Приміром, зараз я запустив постійну діючу приймальню, яка працюватиме щоденно. Аби люди не чекали цілий тиждень, щоб вирішити свої проблеми, а мали можливість спілкуватись зі мною чи з моїми помічниками постійно. Крім того, робота в постійній комісії міської ради з питань бюджету та фінансів, котру я очолюю, відповідальна і вимагатиме багато часу. Не буду приховувати, є ще кілька напрямків, де я бачу себе в майбутньому, в тому числі й повернення до наукової роботи, бізнесу тощо. Врешті зараз маю час аби визначитися. Наголошу: пріоритетом все ж таки залишається робота з виборцями.
– Правда, що виконавчий комітет Тернопільської міськради подекуди впливовіший за самих депутати?
Склад виконавчого комітету формується сесією міськради, тобто голосуванням депутатів, яких обрала громада. Саме депутати є рупором громади і, наголошую, наймають людей для реалізації тих завдань, які вони їм ставлять. Якщо хтось з членів виконкому не справиться, чи лобіюватиме власні інтереси вище за інтереси тернополян, його слід замінити. Тому говорити про впливовість не варто. Я думаю, що найвпливовішою на сьогодні, і це правильно, залишається громада міста. Хто з цим не погоджується, тому просто не місце у виконавчих органах влади.
– В мережі останнім часом з’являлось багато публікацій, що дискредитували депутатів від ВО “Свобода”. Ваше прізвище там також звучало. Це пов’язано з тим, що Ви не підтримуєте «лінію» міського голови. Так?
Я б не ставив так питання. Ми з міським головою обирались від однієї політичної сили і йшли з однією програмою до своїх виборців. Тому вважаю, що є одна “лінія” – “лінія” громади міста. Вона висловила довіру як міському голові, так і депутатам. Якби міський голова приймав рішення сам, то б не обирали депутатів. Звичайно, є альтернативні думки, є дискусії. Але я думаю, що ми всі зобов’язані працювати на благо міста і тернополян. Це ключова лінія, яку підтримуватиму я і, надіюсь, мої колеги-депутати. А щодо публікацій, то вважаю, що найкращим майданчиком для дискусії з тих чи інших питань має бути робота в раді. І якщо хтось хоче поспілкуватися, поставити запитання, почути позицію – я і мої колеги готові до цього.
– На першій сесії по голосуванню ми бачили, що нова коаліція сформувалась з чотирьох партій («Свобода», «Блок Петра Порошенка», «Радикальна партія» та Батьківщина»). На вашу думку, які перспективи такого союзу? Чи буде він тривалим?
Я не вважаю це новим союзом. Голосування буде ситуативним, кожен депутат має приймати рішення виважено і з розумінням, що за ним стоять виборці, які довірили йому свої голоси. Тому говорити про якусь коаліцію не доводиться. У міській раді зараз немає «чужих», тобто тих же представників «Партії регіонів» чи комуністів. А отже всі повинні працювати злагоджено, не зважаючи на те, яку політичну силу вони представляють.
– І на останок: чого чекаєте від роботи Тернопільської міськради у новому складі?
Чекаю конструктивної роботи від депутатського корпусу, як під час сесії, так і в комісіях. Також депутати не повинні обмежуватись стінами міської ради, а проводи регулярні зустрічі з виборцями. Чим більше буде відповідальних політиків, тим вагоміший вклад ми принесемо громаді міста і тим більша імовірність, що таким політикам люди повірять знову.
Розмовляла Тетяна Колеснік