Перший в Україні народний праймеріз проведуть у Тернополі. За допомогою попередніх виборів, організатори проекту «100 кращих тернополян», хочуть сформувати перелік авторитетних серед жителів міста людей.

Різник Олег, Зелінка Назар– Проект цей не політичний, – розповідає Назар Зелінка, організатор проекту. – Ми не ставимо собі за мету популяризувати якогось кандидата у майбутньому чи якусь політичну силу. Проект є громадський і націлений на дві речі: активізувати суспільство, щоб люди активніше включалися до творення майбутнього міста  та визначити у Тернополі 100 кращих, авторитетних, високоморальних, городян, які є прикладом для інших. Ми хочемо визначити нову еліту Тернополя, але яка б визначалася не наявністю влади і грошей, а наявністю авторитету і своїми справами. Наша ціль у тому, щоб цим переліком у майбутньому керувалися різні політичні сили. Ми хотіли б, що ця сотня кращих потрапила у виборчі списки різних політичних партій, і щоб майбутній склад міської ради формувався з числа цієї сотні. Ми хочемо знайти осіб, для яких власне ім’я буде мати найвищу ціну, і коли вони будуть приймати рішення у сесійній залі, то будуть думати за власне ім’я, а не про чиїсь інтереси.

Проект «100 кращих тернополян» триватиме упродовж двох місяців і складатиметься із двох етапів. Із 13 лютого до 15 березня відбуватиметься відбір кандидатів. А з 17 березня до 15 квітня триватиме процес голосування серед тих кандидатів, за кого віддали свої голоси більше 50 тернополян.

– У першому етапі триватиме збір кандидатур, – пояснює Олег Різник, організатор проекту. – Тернополяни самі будуть пропонувати тих людей, яким довіряють. Одна людина в день може подати 10 кандидатур різних людей. Запропонувати кандидатуру можна декількома способами: зателефонувати і надиктувати прізвище, надіслати прізвище кандидата за допомогою SMS, подати прізвище кандидата через сайт top100.te.ua, записати свого претендента у картку у спеціальних наметах, які будуть встановлені у п’яти різних районах міста в людних місцях.

Після першого етапу, як розповів Олег Різник, кандидати, яких висунуть більше 50 тернополян, потраплять у список голосування. Голосування відбуватиметься за методом багатоваріантного вибору. Тобто кожен тернополянин зможе голосувати не за одного, а за декількох кандидатів. Після цього, за результатами загальних сум голосів будуть оголошені переможці. Організатори проекту просять жителів міста проявити активність і запропонувати того, кого вони вважають кращим. Вони розраховують, що участь у проекті візьмуть 30-50 тисяч тернополян.

– На нашу думку, тільки лінивий або байдужий не візьме у цьому участь, – каже Назар Зелінка. – Насправді, цей проект дуже ризикований, бо є варіант, що тернополяни байдуже до нього поставляться. Але зараз час саме той час, коли громадянам необхідно зрозуміти, що будь-яка їхня дія є важливою.

Ольга Трач

Фото автора