Зміни до головного фінансового документу міста внесли під час чергової сесії міської ради 18 серпня. Заступник міського голови Вікторія Остапчук детально розповіла, які суми на які потреби будуть розподілені за результатами виконання бюджету за півроку.

харчуванняПісля її доповіді депутат Олег Вітвіцький поцікавився чи може міська рада виділити гроші на харчування учнів 1-4 класів, щоб діти знову безкоштовно снідали, як це було раніше. Нагадаємо, що безкоштовні сніданки відмінили з початку 2015 року з метою економії коштів на загальнодержавному рівні. Харчуватися безкоштовно можуть тільки діти із соціально-незахищених категорій та діти учасників АТО. Відповідь на запитання депутата дав міський голова.

– Через бездіяльність уряду Арсенія Яценюка та керівництва держави ми змушені 34 мільйони грошей, які заробили тернополяни, і які могли піти на ремонти та безкоштовне харчування дітей в школах, дати на зарплату вчителям і лікарям – сказав Сергій Надал. – Не зважаючи на наші звернення до Кабміну, до Прем’єра, що вони не виконують своїх повноважень, вони відмовляються фінансувати в повному обсязі зарплату вчителям і лікарям. Більше того, пропонують скорочувати або, як це називається зараз, оптимізувати ці галузі. Ми не можемо залишити вчителів і лікарів без зарплати. На ремонти дворів в цьому році ми витратили 26 мільйонів гривень, а 34 маємо віддати на зарплату бюджетникам. Крім того, тепер ми ще змушені виділити 1 мільйон 558 тисяч гривень на оплату підручників для 4-7 класів, бо інакше діти залишаться без книг. Це називається децентралізація. В результаті змін законодавства та перерозподілів місто отримало 95 мільйонів гривень доходу у бюджет, а додаткових витрат маємо на 179 мільйонів гривень. Тому, на превеликий жаль, фінансувати додатково ще харчування в школі ми не можемо.

На початку року у бюджеті були закладені тільки кошти для безкоштовного харчування дітей соціально-незахищених категорій у сумі 665 тисяч гривень. Дітей учасників АТО годують за рахунок підприємців. А для того, щоб забезпечити усю початкову школу безкоштовними сніданками необхідно приблизно сім мільйонів гривень.

Ольга Трач