Низькі зарплати, безробіття, високі тарифи – це може призвести до чергової хвилі протестів на Тернопільщині. Поки що представники громадських організацій готуються до попереджувального маршу протестувальників 6 липня, який пройде центральними вулицями столиці. Якщо влада не дослухається до вимог громадськості, можливий загальнонаціональний страйк.

МайданУпродовж цього і минулого років простежуються негативні тенденції у соціально-економічній галузі області. Через високі тарифи на енергоносії, значно збільшилися витрати. Проте зарплати залишаються майже на одному рівні. Тернопільщина і далі займає останнє місце в країні за рівнем виплат.

«Ми вичерпали мирні спроби впливу на прийняття владою рішень. Через величезні тарифи українці змушенні стати у принизливу чергу за субсидіями. Це майже дві третини населення України буде потребувати допомоги. Це принизливо, що держава не створила таких умов, щоб людина своєю працею могла б заробити стільки, щоб була можливість безбідно жити. Сьогодні витрати, пов’язані із продуктами харчування складають 45%, витрати на комунальні послуги постійно зростають. Ми стукали, писали в різні інстанції влади, пікетували, коли засідала Національна комісія з електроенергетики, на жаль, до них не достукатися. Ніякі аргументи до уваги не беруться. Тому було прийнято рішення провести попереджувальну акцію протесту у вигляді маршу вулицями Києва. Ми хочемо довести, що народ незгідний з такою позицією влади. Але для того, щоб влада побачила нашу єдність і силу ця акція має бути велелюдною. Тому до участі у протесті запрошуються всі, хто незгідний з позицією влади», – відзначив голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний.

Представники громадськості планують донести позицію незгоди з останніми рішеннями влади. Відтак у загальнонаціональному протесті 6 липня братимуть участь жителі більшості регіонів України.