Лише за два місяці на Тернопільщині трапилося тридцять квартирних крадіжок, тринадцять злочинів поліція розкрила. Злодії орудують не тільки в ошатних будинках, а й у скромних квартирах.

Поліція поділяє квартирних злодіїв на аматорів і професіоналів. Останні тривалий час спостерігають за помешканням, яке планують обікрасти.

«Якщо працює група професіоналів, то вони вивчають все до дрібниць, аж потім здійснюють злочин. А якщо аматори, то крадіжки відбуваються спонтанно. За минулий рік було затримано 8 груп так званих «професійних» крадіїв. Це були гастролери з Київської, Франківської, Закарпатської областей. Також було затримано дві групи крадіїв з Грузії. Вони вчиняли злочини на території нашої області. Такі гастролери спочатку поселяються на квартири щодобово, вчиняють злочин і відразу переїжджають до іншого міста», – розповів на прес-конференції заступник начальника управління карного розшуку головного управління Національної поліції в області Михайло  Шмиглик.

Поліція радить жителям краю не залишати помешкання без нагляду, а також не ховати цінні речі у сервантах, під матрацами та у книжках. Саме там крадії найчастіше знаходять заощадження.

Софія Романська