Щонеділі у Ланівцях – базарний день. Проте це не влаштовує священнослужителів. Ще два місяці тому вони звернулися до міського голови і депутатів міської ради з проханням перенести торговицю з неділі на інший день. Під таким зверненням підписалося 38 священнослужителів Ланівецького району. Але така ініціатива, як розповів сьогодні на засіданні обласної ради церков священнослужитель з Ланівець, пастор християнської церкви «Небеса» Володимир Андрощук, тільки спричинила серйозне протистояння.

– Практично зігнорована ця заява. Більше того, навіть за участі священнослужителів на сесії були такі принизливі образи. Я був сам вражений, що так воно сталося з боку підприємців, з боку окремих осіб. І виглядає так, що ми начебто борючись за християнські цінності, не хочемо програти в цій ситуації, тому що все-таки ми хочемо щоби християнські цінності взяли вверх, – говорить священик.

На переконання Володимира Андрощука, питання перенесення ринку для Лановець є досить важливим.

– Це виховання дітей, виховання нашої молоді до релігійних святинь, до свят, до певних цінностей. І коли ми не будемо на це звертати увагу, це буде проблема. Ми сьогодні прийшли спільною думкою у Ланівецькому районі, щоби це питання все-таки довести до кінця і щоби християнська цінність виграла, –  зазначив священнослужитель.

Голова облдержадміністрації Валентин Хоптян пообіцяв підняти це питання під час робочої поїздки у Ланівецький район наступного тижня. Хоча губернатор визнає, що вирішити його буде досить непросто.

– Ми розуміємо, якщо так вивчати проблеми ринку, що склалось так історично, вже роками, щоб перенести ринок з місця на місце, то вже того ринку не буде. Тут є проблема. Але ми для того є, щоб думати, як її вирішувати, – зауважив очільник області.

Водночас отець Володимир Заболотний, протосинкел Бучацької єпархії Української греко-католицької церкви зауважив, що торговиці у неділю влаштовують не тільки у Ланівцях. Тому священик запропонував підготувати спільну рекомендацію від обласної ради церков головам органів місцевого самоврядування області зробити недільний день – днем, присвяченим Богу. Таку пропозицію заплановано внести до переліку заходів відзначення на Тернопільщині 1025 річниці хрещення Русі.