22 червня о 15.45 в Тернопільському аеропорту пролунали звуки, схожі на вибухи петард. Це хлопці з “12 сотні” не поділили щось із міліцією і на емоціях вдалися до залякування шляхом пострілів у небо. Свідки ситуації кажуть, що власник зброї був нетверезий та доволі агресивний – стукав руками по капоту автомобіля, лаяв очільника МВС Облещука, вимагав покликати журналістів.

Нагадаємо, саме в цей час в аеропорту чимала кількість тернополян, в тому числі й представники влади, МВС, члени громадських організацій, самооборонівці, Автомайдан, очікували прибуття літака з тілом загиблого на Донеччині солдата Віктора Семчука.

Що ж так розізлило “сотника”, що той аж схопився за зброю, журналісти одного з телеканалів запитали у його соратника. Той пояснив, що учасники “12 сотні” затримали правоохоронця, який був обвішаний “жучками”. Мовляв, майданівці вільні люди і не хочуть, щоб за ними шпигували. Так, нещодавно ці ж учасники “12 сотні” підозрювали водія міського голови у тому, що той веде відеозйомку та слідкує за ними.

Під час інциденту до аеропорту якраз приїхали й представники міської ради. Вони здивовані бездіяльністю міліції під час конфлікту. Так, начальник патронатного відділу міської ради сфотографував гільзи, які залишилися на асфальті після вистрілів сотника та цікавиться, чи буде відкрите провадження по даному факту.

Одразу ж після інциденту “Погляд” дізнався деталі у присутнього на летовищі началька УМВС в області Василя Облещука. Він пояснив, що факт зареєстровано, особу встановлено, даний вид зброї (не травматика – прим.ред.) цей чоловік мав право носити. На запитання, чому міліція одразу ж не “пов’язала” агресивного “сотника”, поведінка якого багатьом свідкам події здалася негідною в такий трагічний момент, Василь Облещук відповів, що постріли в небо – це не кримінал. Проте запевняє, що на всяк випадок напоготові поруч знаходився обоз. Окрім того, каже, що в той час було не місце і не час, щоб влаштовувати шоу, загострювати конфлікт та посилювати агресію.