У вівторок міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко з робочим візитом відвідав Тернопільщину. Головний міліціонер ознайомився із роботою обласного управління міліції, вручив правоохоронцям ключі від службових автомобілів та сертифікати на квартири. Також Віталій Захарченко запевнив, що у найближчі роки скорочувати особовий склад міліції ніхто не буде.

– Для того, щоби скорочувати особовий склад у нас сьогодні ще немає достатніх підстав. Ми займаємось на сьогоднішній день, перш за все, це підвищенням кваліфікації особового складу. Ми розбудовуємо стосунки з громадою, з громадянами для того, щоби вони робили чітку, вірну оцінку діям правоохоронців, – пояснив Віталій Захарченко.

Ефективність роботи правоохоронців, за словами міністра, піднімають завдяки переоснащенню органів внутрішніх справ. І не тільки технічної частини. На озброєння беруться нові технології, які зараз використовуються в цивілізованому світі, і направлені на захист громадян, розкриття злочинів і власне на підвищення ефективності роботи органів внутрішніх справ.

Пригадав міністр внутрішніх справ у Тернополі і наближення виборів. Віталій Захарченко наголосив, що міліція – поза політикою. І головне її завдання на виборах – охорона громадського порядку.

– Ми повинні надати можливість громадянам вільно виконати свої побажання, свої бачення під час цієї виборчої кампанії. Я був у Львові і казав журналістам такі слова, коли вони мене запитали, як буде діяти міліція: міліція буде діяти рішуче, але ж ми вважаємо, що буде дуже толерантно проведена ця кампанія. Не дивлячись на ті оголошення, які лунають зараз в інформаційному просторі. Ми не бачимо підстав якихось рішучих дій або масових незадоволень у державі, – пояснив головний міліціонер країни.

Зачепив Віталій Захарченко і свободу слова.

– Свобода слова – вона нічого немає спільного з правопорушеннями громадського порядку. Це зовсім різні речі. Тому міліція, перш за все, націлена на те, щоби не допускати правопорушень громадського порядку, – наголосив правоохоронець.

Поки високопосадовець з команди Януковича розводився про “світле і вічне”, його підлеглі матюками та погрозами заважали працювати тернопільському журналісту Андрієві Шкулі. Про це можна прочитати тут.