Як стало відомо “За Збручем”, найбільші шанси стати керівником Чортківської РДА має голова Заліщицької РДА Олег Барчук.

За неофіційними даними, документи на його призначення знаходяться в адміністрації Президента.

Нагадаємо, що попереднього голову Ярослава Стеця було звільнено через тиждень після виборів. На Чортківщині Партія регіонів показала найгірший на Тернопільщині результат. Тоді як у сусідньому Заліщицькому районі – один з найкращих.

Але цей аргумент не вважають головним при призначенні Барчука. Розповідають, що  цей посадовець, який нещодавно повернувся на посаду голови Заліщицької РДА, має значно серйозніші амбіції. У послужному списку колишнього працівника міліції посади екс- начальника обласної ДАІ та податкової поліції та бізнес-інтереси у різних сферах. Також його пов’язують з синьківським олігархом Дмитром Фірташем, чиї інтереси заліщицька влада активно просуває. Крім тепличного комбінату у Синькові у Фірташа прокинувся інтерес до аграрного бізнесу. Зараз близькі до нього структури хочуть “добрати” тисячі гектарів. У помідорному Заліщицькому районі це зробити важко, а ось у Чортківському більше орних гектарів та є “кого посунути” або “попросити посунутися”.

До речі,  у період намісництва Хоптяна Барчуку вдалося посилити свої позиції і серед влади. Крім власного кар’єрного просування, він добився посади голови сусідньої Борщівської РДА для Ярослава Верхоли. Розставив власні кадри у Заліщицькому. Очевидно, настала черга Чортківського району.

Не виключено, що у такий спосіб Барчук рухається до своєї головної мети – очолити область. З чортківських пагорбів це напевне легше.  Не випадково його призначення відбувається в так званий мертвий кадровий період, коли в адміністрації Президента відклали кадрові ротації на місцях до новорічно-різдвяних свят.