Навики в тематичному сервіруванні столів, оформленні салатів та багатьох інших вміннях показували майбутні працівники ресторанних закладів.
Конкурс на звання кращих у цій сфері проводило відділення спеціальної підготовки кухарів, барменів та офіціантів коледжу Галицького інституту ім. Чорновола у середу, 6 квітня.
Про це пише «20 хвилин».
– У роботі наших випускників важлива найменша деталь, – каже голова циклової комісії і практичної підготовки Оксана Гладчук. – Насправді це досить складна і творча професія. Людина завжди в першу чергу “їсть” очима, тому естетичний вигляд страви повинен сприяти покращенню апетиту. Тарілка – це біле полотно, а їжа – малюнок-шедевр, який повинен милувати зір. Клієнт приходить у ресторан не лише задля смачної їжі. Передусім він хоче отримати хороший настрій від святкової атмосфери і якісного обслуговування.
Такі заходи відділення організовує щороку для того, щоб студенти могли поділитись своїми ідеями та розвинути творче мислення для майбутніх професійних досягнень.
Складалось змагання із десяти конкурсів. Серед них – тематичне сервірування столів, складання серветок, вправність у подачі чаю клієнтам, оформлення салатів.
– Кухня кожної країни має свої індивідуальні особливості, – каже студент другого курсу, майбутній офіціант Роман Муха. – Тому їх обов’язково потрібно враховувати при сервіруванні столу. Моя тематична композиція називалась “Східний калейдоскоп”. Страви, як і звичаї східного світу, дуже відрізняються від європейських. Відповідно, в такому оформленні використовують властиві для них столові прибори і кольори.
Також учасники відтворювали у своїх композиціях український “великодній кошик”, “весняну феєрію”, класичний “весільний бенкет”.
– Нашим студентам ми завжди кажемо, що висококваліфікований спеціаліст ніколи не буде безробітним, – продовжує пані Гладчук. – Тому вчимо їх прагнути до вдосконалення своїх навиків і творчого підходу. А також радимо не забувати, що в роботі персоналу закладів харчування важлива і постава офіціанта, і гармонійне оформлення страви кухарем. Навіть тембр голосу в такому випадку має вагоме значення.