У березні цього року після перемоги Революції Гідності та призначення головою ОДА Олега Сиротюка “За Збручем” звернув увагу нової влади на найбільші злодіяння команди “папередників” на чолі з Валентином Хоптяном. Минуло чимало часу, а жодне з них не розслідуване. Сьогодні тернопільські прокурори на чолі з паном Гулкевичем підніматимуть келихи на честь професійного світа. Та про який професіоналізм можна говорити? Нагадуємо “домашнє завдання” яке правоохоронці та влада з тріском провалила.

1. Смертельне ДТП за участю губернаторського джипа

Цимбалюк готовий відповісти і за себе, і за ХоптянаЗвістка про те, що джип голови Тернопільської ОДА в останній день 2012 року скоїв ДТП що призвело людської смерті та каліцтва, сколихнула усю Україну. Але не сколихнула вертикаль влади. Цим випадком режим ще тоді показав, що “бандити своїх не здають”. Незважаючи на очевидність багатьох фактів та свідчення очевидців, правоохоронці “призначили” стрілочником начальника УДАІ майора Пака, який отримавши умовний строк вийшов на волю. Сімейство Хоптянів, як нічого не сталося, продовжувало творити свої темні діла, лякаючи непокірних власною вседозволеністю.

Про трагічний випадок одним з перших написав “За Збручем”

2. Афера з ремонтом перинатального центру в Тернополі

Порш Каєн на якому їздить заступник голови ОДА Тернопільської області Петро ГочРеконструкція перинатального центру мала завершитися у 2012 році. Пізніше термін перенесли до початку 2013 року. На об’єкт виділялися мільйони державних коштів, які успішно зникали з рахунків фірми-”прокладки”, що пов’язували з депутатом-регіоналом Лукіним. Неофіційним куратором афери з “вічною” реконструкцією будинку матері і дитини у Тернополі був один із заступників голови ОДА Петро Гоч. За час правління Януковича у нього з’явився нескромний позашляховик “Порш Каєн” та інтереси в кількох сферах бізнесу та нерухомості.

3. Доведення до банкрутства Облавтодору та розкрадені мільйони при ремонті доріг

Володимир Клименко про проекти благодійного фонду Галичина-ВолиньУ цій сфері найбільше хазяйнував ще один заступник Хоптяна – Юрій Желіховський. Завдяки довірливим стосункам з кандидатом в нардепи Володимиром Клименком та куратором дорожньої сфери нардепом Демішкантом Тернопільщина отримала рекордні для освоєння кошти на ремонт та обслуговування доріг – майже 200 мільйонів. Кращими від цього дороги на Тернопільщині не стали. Усі пам’ятають довгобуд на вулиці Гайовій в Тернополі. В трагічному стані основні магістралі області. Через хитру кредитну схему відчужується майно дорожніх держпідприємств. Області виставлені багатомільйонні рахунки за нібито зроблені ремонти.
Де ж гроші? Цим мають зацікавитися чесні правоохоронці та нове керівництво Укравтодору.

4. Знищення правосуддя

Прокурор міста Тернополя Сергій БанахУ всій Україні часів Януковича, судова система обслуговувала інтереси владного клану. Тернопільщина, на жаль, не виняток, а правило. Особливо це стало відчутно у революційний момент. Суди за завданням прокурорських чинів клепали абсурдні рішення та ухвали про заборону проведення масових заходів, обмеження пересування активістів, скасування рішень місцевих рад. Не зупинилися прокурорсько-судівські кадри навіть перед рішенням про вулицю Героїв Євромайдану в Тернополі. Жодна апеляція на незаконні рішення не знаходила розуміння і справедливого розгляду. Ухвали клепалися “на коліні” або готувалися наперед.
Уявіть собі, що творилося у цій системі, коли у її лещата потрапляла проста людина?

5. Тотальна корупція, рейдерство

Чия земля?Якщо у Києві не було, як протовпитися від єнакієвських кадрів, то на Тернопільщині заправляли чужаки з Хмельниччини, Вінничини, Черкащини та інших областей. В області не було жодної силової та фіскальної структури, яку б очолював місцевий керівник. “Хлібні” посади сімейство Хоптянів роздавало для вузького кола сімейних прислужників, перевірених спільними гріхами на Гусятинщині та Підволочищині. Найбільш віддані досягали корупційних висот. Одіозний начальник Держкомзему Папіровський, за яким полював Автомайдан, лише один із сірої маси безликих прислужників системи.
На що такі люди здатні? Спитайте у сотень підприємців та простих держслужбовців та звичайних громадян. Торгівля посадами, державним майном та землею, рейдерські захоплення – хіба не про них? Спитайте як філігранно “відтискали” готельний комплекс “Алігатор”, як рвали на частина аграрну компанію “Мрія”. І скільки таких дрібних “мрій” по області? На які кошти спроджене тернопільське межигір’я у Вікторівці Чемеровецького району?

Без швидкого та ефективного розслідування цих злочинів нове керівництво ОДА та силових структур втратить довіру народу ще швидше, ніж попереднє.