Штраф у розмірі трьох мільйонів гривень загрожує чотирьом жителям області за знищення червонокнижних рослин. В результаті операції «Первоцвіт-2019» екологи викрили масштабне порушення.

Четверо жителів області везли на продаж 13 мішків рідкісної червонокнижної рослини – Цибулі ведмежої. Про це екологічну інспекцію сповістили небайдужі громадяни.

«Ми дізналися про цих порушників від небайдужих громадян, які нам зателефонували і повідомили про цей випадок. Ми прибули на місце події, де було виявлено двох чоловіків і двох жінок, які здійснювали перевезення незаконно зібраної  черемші або Цибулі ведмежої. Вони перевозили її в тринадцяти мішках. Порушення таких масштабних розмірів я не пам’ятаю. Порушники планували доправити ті рослини до Львова і продати їх там. Ми склали протокол за статтею 90-ою, яка передбачає штраф, а також передбачена компенсація за знищені рослини. Матеріали справи направлені до суду», – розповів завідувач сектору екологічного контролю Держекоінспекції в області Михайло Онищук.

Додамо, операція «Первоцвіт-2019» розпочалася на Тернопільщині в середині лютого і триватиме до середини червня. Упродовж цього часу екологи разом з поліцією посилено стежитимуть за охороною Червонокнижних рослин. Вони проводять спеціальні рейди щодо виявлення порушників. За знищення рідкісних рослин штрафів не уникнути, – кажуть в Держекоінспеції. До слова, на території області зареєстровано понад 1100 видів рослин, з них 126 належать до Червоної книги України.

Софія Романська