Ведуча телеканалу ІНТБ відчула на собі, як жити повноцінним життям у суцільній темряві

Незрячою на кілька годин стала ведуча телеканалу ІНТБ. Роксолана Кіналь відчула на собі, як у суцільній темряві жити повноцінним життям. Дівчина зав’язала очі і почала освоювати з нуля буденну роботу. Допомагало їй у цьому незряче подружжя.

Роксолана Кіналь, ведуча телеканалу ІНТБ: «У мене були грандіозні плани: картоплю чистити, хліб нарізати, посуду мити. Після прасування та прогулянки я зрозуміла: ні, дякую. Це настільки важко! До того, напевно, потрібно звикати поступово. Тому що ти маєш відчувати, прораховувати, де що стоїть, як ти тримаєш. Ми, зрячі, ріжимося не раз. У мене насправді такі емоції! Це треба відчути».

Роксолана переконалася, що для розуміння незрячої людини справді треба зав’язати очі і спробувати прожити звичний день. Найважче ведучій далася прогулянка.

Роксолана Кіналь, ведуча телеканалу ІНТБ: «Найстрашніше було, коли ми з Петром вийшли гуляти, тому що ми спускались по сходах. І я знала, що там є сходи, бо ми піднімалися – і я ще бачила. Але я боялася, боялася… Ти з тією паличкою йдеш, якось стараєшся прокласти шлях, чуєш по звуку і так далі. Але ці сходи мене вразили. Чесно, в мене через це ледь не почалась істерика. Як вони самі орієнтуються – в мене не вкладається в голові».

Незрячі люди по іншому сприймають оточуючий світ і по-іншому вирішують побутові справи. Як це – ми покажемо у програмі «Життя-буття». Роксолана дивувалась того дня чимало, проте дещо її дуже неприємно вразило.

Роксолана Кіналь, ведуча: «Єдине, що було неприємним у цій зйомці – це гуртожиток, у якому живуть ці прекрасні люди. Це – туалети. Вони нагадують мені базарний. Там чисто, я сперечатися не буду, але страшно: пошарпані стіни, вікна, дує з усіх сторін. Неймовірно! Там треба повністю робити ремонт. Це ще як за Радянського Союзу все залишилося, але нічого не ремонтувалося. Ці люди самі допомогти собі не зможуть».

Телеканал ІНТБ розпочинає соціальний проект, під час якого закликатиме будівельників, бізнесменів, меценатів та інших небайдужих долучитися до капітального ремонту санвузлів у гуртожитку, де живуть інваліди з вадами зору. Телефон для довідок – 51-07-07. Ми сподіваємось, що уже за півроку покажемо вам, яку роботу вдалося зробити.

ІНТБ