10 грудня у читальній залі науково-технічної бібліотеки Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя розпочнуться ХХ Міжнародні Тернопільські нобелівські читання.

Доповіді та повідомлення для нобелівських читань підготували  науковці з Тернополя, Києва, Львова, Дніпропетровська, а також з Німеччини та Індії. Учасником нобелівських читань буде президент Міжнародного інформаційного нобелівського центру В’ячеслав Тютюник (Росія). У програмі – спеціальне клубне погашення поштових відправлень з нагоди ХХ Міжнародних Тернопільських нобелівських читань.

Участь у відкритті наукових читань візьме голова обласної ради Олексій Кайда. Розпочнуться урочистості о 14 годині за адресою – вул. Руська, 56, Тернопільський національний технічний університет ім. І.Пулюя.

Організаторами читань виступають Тернопільські обласна рада і обласна державна адміністрації, громадські організації «Тернопільська Асоціація нобелівських студій»  і  Тернопільський осередок Наукового товариства   ім. Шевченка, повідомив сайт облради.

Читання в нашому місті дивним чином співпали з нагородженням Нобелівською премією миру, яка пройде завтра в Осло. Цьогорічний лауреат – правозахисник з Китаю Лю Сяобо. Комуністична китайська влада намагалася всіма силами зірвати церемонію і тиснула на своїх союзників, щоб їхні делегати ігнорували церемонію нагородження. Отже такі “взірці” демократії і людських свобод, як Росія, Казахстан, Колумбія, Туніс, Саудівська Аравія, Пакистан, Сербія, Ірак, Іран, В’єтнам, Афганістан, Венесуела, Єгипет, Судан, Куба і Марокко своїх представників до Осло не пришлють. Україна також спочатку потрапила цей список, але після скандалу який піднявся в наших та світових ЗМІ, у Януковича спам’яталися. Отож представник України таки прибуде на нагородження.