Півфінальний ефір телепроекту «Х-фактор» (канал СТБ) для багатьох українців закінчився несподівано – шоу покинула одна з його фавориток Ірина Борисюк. Ця голосиста співачка, якою опікувався епатажний музичний критик Сергій Сосєдов, була на проекті єдиною представницею Західної України – обстоювала співочу честь, як любить казати сама, «файного міста Тернополя». Чому Ірі не вдалося вийти у фінал «Х-фактора» (1 січня), а відтак – продовжити боротьбу за титул переможниці і два мільйони гривень? Про закулісся рейтингового телешоу кореспондент «ВЗ» розпитала у самої Ірини Борисюк.

– Іро, для вас стало несподіванкою те, що ви покинули проект за півкроку до фіналу? Чи, може, готувалися до такого розвитку подій?

– Не буду лукавити, результати глядацького голосування стали для мене несподіванкою. Не готувалася до вильоту. Я ж жодного разу не була в номінації, а це означає, що телеглядачі добре голосували за мене. Так хотілося потрапити до фіналу… Хоча для мене і півфінал – перемога. На відміну від моєї доньки Ренати, для якої це – програш…

– У прямому ефірі глядачі бачили, як Рената болісно відреагувала на вашу поразку…

– Ой, і тяжко я після ефіру заспокоювала її… Рената проплакала цілу ніч. Каже, що її досі усі зупиняють на вулиці, заспокоюють…

– Кажете, що і півфінал для вас – перемога. Але не повірю, що не розчарувалися…

– Звісно, я розчарована. У мене навіть зникло бажання співати… Адже, якщо вже так склалося, може, мені не варто далі рухатися у цьому напрямі? Може, це – знак? Я ж на «Х-факторі» викладалася на повну. І тут – такий результат…

– Що з приводу вашого вильоту думає ваш продюсер Сергій Сосєдов?

– Для Сосєдова це – шок. Він страшенно засмутився, як і все моє місто Тернопіль. Є навіть люди, яких після оголошення результатів забирала «швидка»… Сосєдов, як і я, не очікував такого вердикту глядачів. Досі жаліє мене. На перших порах не відходив від мене. Заспокоюю його – кажу, що зі мною все нормально.

– Хто ваш фаворит серед четвірки фіналістів? За когось голосуватимете?

– Вболівала за «Дітей капітана Гранта» (цей гурт покинув «Х-фактор» разом з Іриною Борисюк. – Г. Г.). А серед тих учасників проекту, хто залишився, не можу когось виділити.

– З ким здружилися?

– Найбільше – з Тетяною Зотовою. Ми з нею жили в одній кімнаті. Незважаючи на велику різницю у віці, знайшли спільну мову і підтримували одна одну. Таня навіть називала мене «мамою». Було важко прощатися з нею, коли вона покидала проект.

– Багато галасу було довкола вильоту і повернення у проект Олександра Кривошапка…

– Багато хто звинувачує Сашу – нібито його повернення вплинуло і на мій виліт… Але я так не вважаю. Не обурилася і не здивувалася з його повернення. Для мене це не грало жодної ролі. Робила все, що від мене вимагалося. Тож до чого тут Кривошапко?

– Ви – єдина учасниця, яка на шоу розмовляла виключно українською. І українських пісень ви, на відміну від інших, співали…

– Гордилася тим, що я одна спілкуюся українською, і тим, що лише я на проекті – із Західної України. Навіть Сергій Сосєдов іноді під час розмови зі мною переходив на українську.

– Як вам працювалося з Сосєдовим? У ході проекту не виникало думок, що краще було б, якби вашим продюсером був хтось інший – наприклад, Ігор Кондратюк?

– Ні, такі думки не виникали. Вдячна Сергію Сосєдову. Він багато чого навчив мене. Підтримував, оберігав.

– Можливо, ви уже мали розмови з Сосєдовим або із кимось іншим щодо вашої подальшої пісенної кар’єри?

– Поки що нічого не знаю. Наразі їду додому зустрічати Новий рік. І не маю ані найменшого бажання брати мікрофон до рук. Хоча… Це, мабуть, я просто ще не відійшла… До Києва повернуся на гала-концерт – 8 січня.

– Як самі бачите свою подальшу кар’єру?

– Повернуся до музичної школи – мене там чекають діти… Передам їм свій досвід.

– Наскільки загалом змінилося ваше життя і ви самі завдяки участі у «Х-факторі»?

– Цей проект багато чого навчив мене. Змінив моє ставлення до рідних та близьких. «Х-фактор» змусив переглянути багато речей у житті. Це цінний досвід.

– Що найбільше запам’ятається із часу, який провели на проекті?

– Найбільше, мабуть, запам’ятається мій останній виступ – виконання пісні «Минає день, минає ніч». Давно хотіла заспівати її.

– Якби повернути час назад, чи пройшли б іще раз школу «Х-фактора»?

– Так, цю школу я хотіла б пройти ще раз, бо багато чого навчилася. Але… Якби не сльози моєї дитини на останньому ефірі… Цих сліз не хотіла б бачити ще раз.

Галина ГУЗЬО, «Високий замок»