В Україні імпорт переважає над експортом. На наших полях працює сільськогосподарська спецтехніка, завезена з-за кордону. Вітчизняними дорогами пересувається чимало автомобілів, привезених з іноземних держав. Це непогана тенденція, запевняє керівництво Тернопільщини. Але з такими темпами українське виробництво незабаром може зникнути. В результаті – відсутність робочих місць та остаточний розвал економіки, – передає ІНТБ.

– Пригадайте момент, коли ми їли «ніжки Буша», які завозилися десятками тисяч тон в Україну, коли ми їли бразильське м’ясо, коли ми їли польську, бельгійську свинину і тому подібне. Ми завозили в Україну продукцію, яка субсидіювалася у країнах Євросоюзу або в інших країнах, але при цьому підкошували свою економіку, – зазначив заступник голови ОДА Василь Гецько.

Економічна політика, яка сприяла імпорту товарів, створила в країні кризу. Ситуацію можуть врятувати бізнесмени. При створенні якісної та конкурентної продукції вони мають можливість налагоджувати прямі стосунки із закордонними партнерами.

– У Хорватії, за даними посольства України, вирощується всього-на-всього півмільйона тон зернових, а в нас – 56 мільйонів. Чому б не налагоджувати прямі стосунки? Тобто ми можемо надати повне сприяння у тому, щоб конкретні товари користувалися попитом на зовнішньому ринку тих держав, з якими ми укладаємо угоди. Ми створюємо майданчик для того, щоб можна було знайти контакти. Але завдання бізнесу надалі – обговорювати, якою є економічна складова цих контактів, – каже Василь Гецько.

При цьому, стверджує Василь Гецько, від імпорту ніхто не відмовляється – особливо, коли мова йде про продукцію, яка не виробляється в Україні або та, що використовується як сировина. Але в цьому випадку керівництво області вимагає адекватної сплати податків та ліквідації контрабанди. Митники, у свою чергу, переконують, що всі запровадженні ними нововведення направленні на спрощення декларування товарів.

– Не секрет, що Державна митна служба приділяє велику увагу часовим нормативам, а саме – дотриманню 4-годинного митного оформлення. Це вимога, норма, яка чітко виписана в новому кодексі, – пояснив начальник відділу організації митного контролю Тернопільської митниці Володимир Марценюк.

Митники просять бути обережними з імпортуванням закордонної продукції, яка виготовлення із логотипами та назвами відомих брендів. Інтелектуальна власність суворо карається законом.