Cудове засідання щодо справи заступника міського голови Тернополя Володимира Камінського нарешті відбулось – сьогодні, 25 вересня. Камінського підозрювали в отриманні хабара 217 тис. грн, тепер справу перекваліфікували. І тепер він має сплатити всього лиш штраф 25 тисяч 550 грн.

Володимир КамінськийНагадаємо, Володимира Камінського підозрювали в отриманні хабара 217 тис. грн. Його гучно затримували столичні прокурори та міліція. Інформація про затримання посадовця такого рангу і з такою сумою хабара пройшла всіма центральними телеканалами, друкованими та онлайн-ЗМІ. Керівництво міністерства МВС робило гучні заяви щодо хабарної справи.

Однак невдовзі підозрюваному перекваліфіковують справу – з «отримання хабара» на зловживання впливом. За це чиновнику світить максимум штраф.

За інформацією, яку нам повідомили громадські активісти Тернополя, представники прокуратури та Володимир Камінський уклали угоду. Суть її полягає в тому, що посадовець визнає свою вину та сплачує штраф у розмірі 25 тис. 550 грн.

  • У суді затвердили угоду між Камінським і прокурором про визнання вини, – повідомила юрист, громадський активіст Олена Степанова. – Покарання – штраф 25 550 грн та повернення 85 тис. грн, які він отримав під час фіксування першого хабара в Києві.

У цій справі чимало цікавих фактів, пишуть активісти у соцмережах. 5 червня 2015 року слідчий подає клопотання до слідчого судді про накладання арешту на автомобіль Камінського, який перебуває у спільній сумісній власності останнього. Тобто, цей автомобіль був оформлений на дружину Камінського. А вже 6 червня 2015 року дружина Камінського продає цей автомобіль іншій особі. Не всім дано так оперативно дізнаватись про наміри накладення арешту.

Нагадаємо, ще 2 червня 2015 року п. Камінський таки перебував у статусі підозрюваного у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України. Йдеться саме про хабар. Про це детальніше тут – http://reyestr.court.gov.ua/Review/44534437. Невдовзі статтю змінили. А, відповідно, і відповідальність – з десятирічного терміну ув’язнення до штрафу.
Минулого разу судове засідання у справі п. Камінського не відбулось. Тоді під стінами міськрайсуду зібралось чимало громадських активістів та небайдужих тернополян. Вони звернулись до прокуратури з проханням передати до Генеральної прокуратури вимоги.

  • Ми не знали, хто буде підтримувати обвинувачення в суді – чи прокурори Тернопільської області, чи Генеральної прокуратури, – каже Олена Степанова. – Тому просили змінити обвинувачення і погодити зміну у вищестоящого прокурора. Або направити наші вимоги до Генерального прокурора п. Шокіна. Представник ГПУ на суді заявив, що наші вимоги до ГПУ не надходили.

Сьогодні у суді з’ясувалось, що прокурор Тернопільщини не передав вимоги громадських організацій ГПУ. Аргумент… – громада Тернополя не є учасником процесу.

Ірина Белякова, “20 хвилин

Читайте на цю тему:

Вірна заступниця Надала може стати жертвою справи Камінського?

Радник Авакова пояснив, чому не відбувся суд над Камінським

Скандальний заступник Надала позбувся мандата

Справа Камінського: чому мовчать тернопільські політики

Антон Геращенко пояснив, чому “бідного” Камінського відпустили під крихітну заставу

Товариші Камінського намагалися спалити архіви, – працівниця міськради

Що сталося вчора в мерії: версія Надала. ВІДЕО

Затриманому з хабарем Камінському “світить” 10 років тюрми