Нещодавно в кількох газетах та Інтернет-сайтах Тернополя з’явилася стаття з одинаковим текстом, де екс-мер, а нині нардеп Роман Заставний рекламує цікаву ідею.

Обласна бібліотекаВін пропонує об’єднати всі адміністративні структури міської ради в одному приміщенні, а саме у довгобуді обласної наукової бібліотеки на Майдані Героїв Небесної Сотні у самому центрі Тернополя. Політик переконує, що це єдиний спосіб завершити скандальний довгобуд, і не проти заробити на цьому кругленьку суму.

 – Я не вірю в те, що у найближчі три роки ми знайдемо гроші на добудову обласної бібліотеки та архіву, – каже народний депутат України Роман Заставний. – У свій час були звернення до Прем’єр-міністра, але є розуміння, що грошей на даний момент немає. Про те, що пан Заставний є близьким соратником Яценюка і може добитися кращого розуміння у статті скромно замовчується.

 Нардеп переконує, що у Тернополі є проблема з адмініструванням.

 – Органи управління знаходяться у шести будівлях. Це доволі проблематично. Ми зробили моніторинг відвідуваності нашої бібліотеки і побачили розбіжності між офіційною статистикою та показниками, які дають бібліотекарі. Зважаючи на сучасні технічні засоби та можливості, люди мало відвідують бібліотеки. Тернополяни працюють із соціальними мережами та іншими засобами, які дають можливість оперативніше отримати інформацію. – каже Роман Заставний. Дивно, що будучи мером він такої серйозної проблеми не помічав цілих чотири роки.

Далі цікавіше, нардеп запитує – Для чого тоді бібліотеці такі великі приміщення? Мовляв, обійдуться одним-двома поверхами.  Усі структури міської ради він пропонує розмістити у приміщенні довгобуду і береться залучити до завершення будівельних робіт інвестора. При цьому контролюючі функції залишаться за Кабінетом Міністрів, де керують товариші-однопартійці Заставного. Навіть не чекаючи, що скаже на пропозицію громадськість, чинний мер та обласна влада, бізнесмен-нардеп планує зробити оцінку існуючих будівель, добудувати бібліотеку у вигляді адміністративного приміщення міської ради та обласного архіву.

 Саму ж бібліотеку можна розмістити на перших двох поверхах архіву, а на Листопадовій відкрити музей міста, якого досі у тернополян немає. Інші приміщення можна продати протягом двох-трьох років на публічних аукціонах. За підрахунками нардепа, за нині діючим курсом міський бюджет може отримати від 150 до 200 млн. грн.

Ідею “творчо опрацювати” недобудовану бібліотеку Заставний, схоже, виношував давно. Раніше йому бракувало коштів та політичної підтримки. Зараз, маючи за плечима Арсенія Яценюка, партію “Народний фронт” та кількох кишенькових нардепів від Тернопільщини Роман Йосипович готовий “розгорнути вітрила”. Його не цікавить думка самих бібліотекарів, архівістів, архітекторів. Також нардепу байдуже, де паркуватимуться сотні тернополян, які звертаютися за довідками та іншими послугами чиновників міської ради, адже майдан поруч з бібліотекою активно забудовують житлом та офісними центрами. Щодо висмоктаних з пальця астрономічних заробітків для міського бюджету, тернополяни прекрасно пам’ятають господарювання Заставного у часи коли він був мером та долю приміщень ресторану “Україна” та кафе “Космос” з яких громаді перепала ціла “дуля з маком”.