.

Скандальна справа заступника Юрія Чижмаря обростає новими подробицями. Сам чиновник сумнівається у вині двох громадян, які були затримані за підозрою в тому, що плеснули йому в обличчя кислотою. І, як і раніше, передбачає, що злочин проти нього могли «замовити» високопоставлені чини з Тернопільщини. Оскільки, коли він очолював Тернопільську ОДА, у нього з ними був конфлікт. Але джерела «Сегодня» в міліції припускають – слідство на вірному шляху.

.

У стилі Голлівуду

Нагадаємо, Юрія Чижмаря облили кислотою в середині лютого, коли він підходив до свого будинку на вулиці Антоновича в Києві. Він провів кілька місяців на лікарняному ліжку із сильними опіками. А прокуратура Києва порушила за фактом події кримінальну справу. При цьому всього за тиждень знайшла і затримала підозрюваного у виконанні злочину – раніше судимого громадянина Котова, який і «здав» ймовірного замовника – начальника територіального відділу міліції № 4 Солом’янського РУВС Назара Фесуна. За офіційною версією, капітан міліції «замовив» чиновника через ревнощі. Нібито вагітна дівчина Назара Фесуна і співробітниця столичної прокуратури Олександра Пап віддала перевагу Юрію Чижмарю.

Сама Пап все сказане заперечує, хоча і перебуває в декретній відпустці. За словами прокурора столиці Анатолія Мельника, розслідування цієї резонансної справи скоро буде закінчене і всі матеріали передадуть до суду.

Загадка капітана

На перший погляд, складно уявити, щоб співробітник міліції, та ще й з таким багатим досвідом оперативної роботи, як у Фесуна (раніше він виконував обов’язки начальника карного розшуку у Подільському РУВС), міг настільки бездарно організувати замах, що тут же попався до рук правоохоронців. Але, з іншого боку, якщо б Фесун був не причетний до злочину, інакше вела б себе і міліція. Не секрет, що в МВС зацікавлені в хорошому іміджі і підвищення рівня довіри з боку звичайних громадян. А, значить, постаралися б не дати в образу свою людину, тим більше, якщо він не винен. Між тим, за словами начальника ЦЗГ у київській міліції Володимира Поліщука, управління Внутрішньої служби безпеки столичного главку розділяє по цій справі позицію прокуратури. Простіше кажучи, не виключає, що затримані дійсно вчинили злочин. Але й розповідати про персону Фесуна, у всякому разі офіційно, в МВС не хочуть.

Любитель моди

Як вдалося з’ясувати «Сегодня», причин цього кілька. По-перше, міліціонерам просто неприємно говорити на дану тему. Як не крути, а репутацію органам вся ця історія зіпсувала. По-друге, вони не будують ілюзій щодо рівня професіоналізму затриманого. «Назар Фесун прийшов в міліцію після закінчення академії МВС на початку 2000-х років, – розповіло джерело в міліції. – Але його стрімке просування службовими сходами мене не дивує. Всьому виною кадровий голод. У 2004 році більшість досвідчених оперативників, які починали працювати ще за часів СРСР, вийшли на пенсію (нагадаємо, що виходячи з органів, правоохоронці отримували пенсію, що в кілька разів перевищує заробітну плату), і тепер ми раді кожній людині з вищою освітою. Інша справа, що вчити тих, хто тільки прийшов на роботу, вже нікому. Крім того, у нового покоління особливий настрій. Вони приходять до органів не ловити бандитів, а заробляти гроші, використовуючи корупційні схеми. А старі кадри вабила до міліції романтика … ».

Ще один співробітник міліції, особисто знайомий з Фесуном, каже: «Я не можу згадати жодної його вдалої операції або затримання. У той же час Фесун любив одяг модних брендів. Не знаю, де він брав на неї гроші. Зарплати йому на це точно б не вистачило…». Примітно, що, за словами правоохоронців, доходи Назара Фесуна різко зросли в останній рік. «До цього він просто намагався виглядати респектабельною людиною, – говорять вони. – А потім раптом став таким насправді. У всякому разі, їздив він на дуже дорогій іномарці. З чуток, купив собі чудову квартиру в центрі Києва». Якщо припустити, що розказане нашими джерелами відповідає дійсності, виходить, що в кострубатій організації замаху на Юрія Чижмаря немає нічого дивного. Інше питання, чому капітан не побоявся залишитися без роботи, якщо його задум розкриється? Адже, судячи зі слів його колишніх колег, йому було що втрачати.

Безкарність

У відповіді на це питання, ймовірно, криється третя, і найголовніша, причина того, що сталося. Правоохоронці вважають, що Назар Фесун зважився на злочин лише тому, що був упевнений у своїй безкарності. «У Подільському РУВС він працював з одним старшим офіцером міліції, який потім пішов на підвищення до Солом’янського РУВС і забрав його з собою, – розповідають оперативники. – За чутками, вони з Назаром разом заробляли на махінаціях з квартирами в столиці. Простіше кажучи, стежили за літніми людьми, у яких не було родичів. А коли старі вмирали, підробляли за допомогою нотаріуса (він, природно, теж був у долі) дарчі і заповіту. Після чого продавали квартири за ринковою ціною. Тому-то Фесун, мабуть, і був упевнений в тому, що його покровитель вирішить будь-які його проблеми. Адже вони були в долі!

Якби справи пішли не на його користь, Назар міг би його здати. До речі, в махінаціях з квартирами нібито брав участь і Котов. Подейкують, що в 90-і роки він був членом ОЗУ відомого столичного кримінального авторитета на прізвисько Татарин. А потім став порученцем колишнього опера, а нині високого міліцейського чиновника, який «покривав» Фесуна. Не виключено також, що цей офіцер і порекомендував Назару свого помічника в якості виконавця злочину проти Чижмаря. Подейкують, ніби Фесун заплатив Котову за замах на Чижмаря $ 15 тисяч».

Інна Золотухіна, Сегодня