Замість “Стіни”, яка мала захищати наш кордон від агресора, уряд вирішив збудувати “європейський вал”, простіше кажучи паркан з сітки і земляний рів.

ЯценюкРік тому уряд планував повністю відгородитися від Росії “Стіною”. Тепер же задуми стали буквально коротшими. Протяжність цієї загорожі всього декілька кілометрів. Там, де її немає, кордон будуть охороняти радари, датчики та безпілотники.

Подивитися, як зводять європейський вал приїхав Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. І відразу оцінив – коротша модель кордону суттєво зекономить державні гроші.

Саму “Стіну” вирішили збудувати тільки на пунктах пропуску.

Загальна вартість нового проекту 4 мільярди гривень, а старого – 1 мільярд доларів. Гроші на цей рік уряд уже виділив, тож прикордонники вже розпланували свою роботу.

На 300 мільйонів передбачено облаштувати протитанкові споруди протяжністю 385,7 кілометрів, не вибухових загороджень протяжністю 90 кілометрів, 7 опорних пунктів контрольно-слідової смуги протяжністю 214 кілометрів, тарокатної дороги на 214,5 кілометрів, — заявив Директор департаменту капітального будівництва Ігор Палудін.

Будівництво євровалу планують завершити до 2018 року. Щодо частин кордону, які Україна не контролює – то тут у влади теж амбітні плани.

Електронна система охорони кордону буде на українсько-російському державному кордоні. Ми повернемо контроль над нашими територіями і збудуємо таку саму систему контролю, — зазначив Яценюк, пише канал 24.

Звертає увагу, що значно зменшений варіант захисту від Росії в уряді оцінили в 4 рази дорожче, що наштовхує на нехороші підозри.