25 кущів калини висадили переселенці разом з військовими у Тернополі. Зробили це на території державного архіву, що на вулиці Карпенка.

Про це Суспільному розповів голова обласної військової адміністрації Володимир Труш.

За його словами, для висадки обрали калину, як символ України. Саджанці надали працівники Тернопільського лісового господарства.

Висаджували кущі пів сотні людей. Серед них – жителька Кривого Рогу Олександра Удовиченко. Жінка прийшла на акцію разом із сином та племінницею.

“Озеленити місто – це дуже добре, бо дерева виробляють кисень, це позитивно впливає на екологію міста. Я хочу залишити частинку свого міста – Кривого Рогу”, – каже Олександра.

Посадити кущ калини прийшла Кіра Романова із Запоріжжя. З дівчиною також мама і брат.

“Калина – це половинка нашого прапора України. Я вірю, що Україна переможе і всі наші військові повернуться додому”, – розповіла Кіра.

Лісничий Павло Качуряк допомагав людям висаджувати кущі.

“Головне, щоб була коренева система гарно сформована. Не заглиблювати її, бо кореневу шию треба, щоб воно було присипано землею, ні більше, ні менше. І полив був. Приживеться без проблем”, – розповів Павло Качуряк.

Житель Херсона – Владислав Круглик на згадку сфотографувався біля куща калини, який він посадив.

“Тернопіль мені подобається, тому що тут дуже доброзичливі й виховані люди. Дуже допомагають нам у всьому, чим можуть. Тому маємо допомагати цьому місту, як можемо”, – розповів чоловік.

До акції долучилися також бійці тероборони, військові 44 артбригади та служби правопорядку. Один із них – Андрій Псуй.

“Кущ калини з давніх-давен символізував незалежність, а червоний колір вказує нам на кров, пролиту за наші землі. Ми дуже раді, що долучилися до цього заходу”, – каже військовий.

25 кущів калини – символізують кількість областей України разом із Кримом, – розповів голова обласної військової адміністрації Володимир Труш.

“До акції долучилися люди з Харківщини, Київщини, Маріуполя, Франківської області і, звичайно, з Тернопільської. Чому садимо саме тут, на території державного архіву, бо це місце історичне і так, як архів зумів прийняти на себе відповідальність за деякі регіони, так само хочу, щоб всі жителі України, долучились до цієї акції”, – каже Володимир Труш.