На початку 90-х Демократична партія була відома багатьом. Тоді її очолював теперішній бютівець Володимир Яворівський.

На Тернопільщині певний період демократи мали “свою людину у владі” – представника Президента Романа Гром’яка. Але потім в Демпартію увірвалася тодішня горілчана королева – Антоньєва з її “Артемідою” – і партія зійшла на пси, перетворившись в технічний проект.

Вибори 31 жовтня нагадали про її існування. В окремо взятому Заліщицькому районі, де зусиллями близьких до місцевої влади осіб її реанімовано. Звичайно, на один день, але результат вражає. Новоявлені “демократи” сукупно зібрали 22 мандати райради, втерши носа теперішнім брендам.

Серед них, до речі, найбільше прихильників зібрала “Батьківщина” – понад 13%. Далі йдуть “регіонали”, у яких трохи менше 13%, “Свобода” – 12%, “Фронт змін” – 10%, “Наша Україна” – 9%, “Сильна Україна” – 5% та УНП – 4%.

Таким чином, розкладка голосів у райраді достатньо примхлива. Може виграти як кандидат від влади, так і представник опозиційної партії.

Мером Заліщик знову став пан Бенев’ят, який представляє “Нашу Україну”, а в Товстому новий голова – Роман Демкович, якого висунула УНП.