Більше 160 жителів області захворіли на кір у жовтні. Епідеміологи прогнозують, що до кінця місяця кількість хворих зросте до двох сотень. Загалом же на Тернопіллі цього року вже зареєстрували понад 1770 випадків кору.

– Прогнозований ріст захворюваності на кір розпочався минулого року, коли було зареєстровано 298 випадків кору, – говорить Світлана Маціпура, лікар-епідеміолог Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». – За 9 місяців цього року маємо 1778 випадків. Це перевищує наші попередні епідемічні підйоми, які були у 2001, 2006 та 2012 роках. Тобто, зараз маємо максимальну кількість випадків, при тому, що рік ще не закінчився. Найбільше хворих на кір ми реєстрували у Тернопільському, Теребовлянському, Збаразькому, Борщівському районах та Тернополі. Утім, захворювання реєструють у всіх районах області. З усіх захворілих діти становлять 63%, решта – дорослі. Серед дітей найбільша питома вага – це діти 5-9 років та 10-17 років.

Медики зазначають, що реєструють не тільки поодинокі випадки кору, а й спалахи, тобто три і більше випадки захворювання, які пов’язані між собою спільним джерелом. Цього року, за словами Світлани Маціпури, також рекордна кількість спалахів – 41. Із них діючими залишаються 10: у Тернополі, Чортківському, Кременецькому, Шумському, Збаразькому районах. Така ситуація склалася через недостатню імунізацію населення проти кору. Тому епідеміологи вкотре нагадують, що попередити захворювання можна за допомогою вакцинації. Щеплення проти кору роблять у рік та шість років. Якщо дитина з певних причин не була вчасно щеплена, то необхідно звернутися до педіатра, який складе відповідний графік проведення позапланових профілактичних щеплень.

Ольга Трач