У Тернопільській області члени дільничих виборчих комісій масово пишуть заяви про звільнення.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив координатор «Опори», яка відстежує виборчу кампанію в області, Святослав Липовецький.

За його даними, у Чортківському районі заяви написали 45 людей, у Ланівецькому – 20.

– Ці цифри ми зафіксували ще позаминулого тижня. Можна стверджувати, що зараз ця кількість значно більша, – сказав Липовецький.

Він пояснив, що членам виборчих комісій доводиться працювати в екстремальних умовах, оскільки досі немає фінансування, папір на друк документів та виготовлені печатки з’являються за рахунок ентузіазму самих членів комісій. У багатьох комісіях, за даними спостерігачів «Опори», відсутній навіть текст закону про вибори до місцевих органів влади, тоді як самі члени комісій не мають належних знань і досвіду, у деяких комісіях більшість складають пенсіонери, які не вміють користуватися комп’ютерами, повідомляє УНІАН.

– Людям доводиться у стислі терміни виконувати дуже багато роботи. Вони бачать, що не справляються – і звільняються, у заявах пишуть «за станом здоров’я» або «у зв’язку із сімейними обставинами,– зауважив Липовецький.

Виглядає, що людей просто не попередили, яка робота їх чекає, або ж записували у комісії силоміць – за вказівкою вищого керівництва, що дуже легко робити з держслужбовцями. Коли ж новоявлені члени комісій побачили, в яке пекло потрапили, то, очевидно, вирішили чимшвидше з нього вибиратися. Адже гідної матеріальної компенсації за працю у ТВК годі і чекати. Хіба повезло стати представником грошовитої партії.