Начебто узгоджена двома кандидатами в президенти  процедура спільної здачі аналізів на предмет виявлення усіляких “диявольських” домішок до крові все ж дала збій.

Вже вчора увечері Володимир Зеленський спочатку добряче здивував громадськість, попросивши Юлію Тимошенко стати “секундантом” його наступних  дебатів з Петром Порошенком. Політтехнологи одразу взялися розглядати цей хід кандидата через лупу, намагаючись виявити його прихований смисл. Дехто схиляється до думки, що В.Зеленський хоче зіграти на бажанні леді Ю. насолити нинішньому гарантові, яке може переважити її нехіть знову встрявати в політичну колотнечу, з якої вона щойно вийшла. І – не з таким результатом, на який розраховувала. П. Порошенко одразу ж запідозрив щось не те, й заявив, що така пропозиція від В.Зеленського є “неповагою до виборців Юлії Тимошенко”. А пізніше лідер перегонів підкинув нову поживу для роздумів аналітикам, заявивши, що не здаватиме аналіз на НСК Олімпійський, де у його суперника може бути “все схвачено”, а у приватній клініці.

Так і сталося сьогодні вранці. В належному для його нинішнього статусу оточенні В. Зеленській вже о 7.40 з’явився у згаданій клініці.  Сама процедура, яка транслювалася телеканалами, багато часу не забрала; ескулапи обмежилися забором крові; кандидат-шоумен вийшов з палати в  доброму гуморі, стримано жартував, хоча очікуваного мною поширеного в таких випадках дотепу  (“У вашому алкоголі крові  не виявлено”) почути не вдалося. Мабуть, головний на сьогодні кандидат на президентську булаву поступово проймається  усвідомленням свого нового становища і також поступово дистанціюється від “квартальної” лексики.

Натомість Петро Порошенко прибув о 9.30 з почтом і охороною в лабораторію на НСК Олімпійський, теж здав кров на аналіз, що теж було продемонстровано телеглядачам, відтак словами з народної пісні оцінив відсутність свого опонента (“Я прийшов – тебе нема”). Президент видавався трохи втомленим (із зрозумілих причин); очевидно, що останні дні були для нього нелегкими (наступні не обіцяють бути легшими), однак намагається показати, що вміє тримати удар, і що приспів до згаданої пісні – “ти ж мене, молодого, з ума-розуму звела” – це не про нього.

Дорогоцінну кров обох претендентів на роль глави держави/слуги народу, як повідомив В.Зеленський, глибоко досліджуватимуть 3 дні, і результати потім зроблять надбанням громадськості. Тут вже обом достойним мужам можна згадати слова з  чудової  пісні “Отака історія” у виконанні Віталія Білоножка: “Йшли за кровну справу, здобували славу. Закотили долю панові під лаву. На столах у глеках – крові чорні вина. Отака історія, отака гостина…”.

Крові, звісно, взяли не глеки. А от історія і сьогодення наше – отакі, як є…

Ігор Дуда