Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вручив орден святого рівноапостольного князя Володимира Великого депутату Тернопільської міської ради, “свободівцю” Михайлу Головку.

.

Як ми повідомляли, таких же нагород удостоїлися мер Тернополя Сергій Надал та голова облдержадміністрації Валентин Хоптян.

Предстоятель УПК КП вручив відзнаки вчора після освячення храму у Хоросткові Гусятинського району.

Як повідомили у прес-службі ВО “Свобода”, ордени вручено за «заслуги у відродженні духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви».

Як виявилося, у “свободівця” Михайла Головка є дійсно неабиякі заслуги перед УПЦ КП. Молодий політик брав активну участь у подіях в селі Мусорівці Збаразького району. Нагадаємо, там тривалий час точився конфлікт між представниками УПЦ Московського та Київського патріархатів. Предметом суперечок стали церкви – стара і новозбудована, – які конфесії не могли розділити між собою. Апогеєм протистояння стала бійка, що виникла 3 січня 2010 року під дверима древнього храму. Священики московського патріархату зайшли в церкву і зачинилися там. Виганяти московських попів взялися браві хлопці зі “Свободи”. Дішло до того, що вони, з гаслами “Слава Україні! Смерть ворогам!” та “Москаляку на гілляку!” намагалися вибити двері церкви. Усі ці події були відзняті представниками Московського патріархату. Відесюжет з відповідними коментарями та інтерпретаціями, який оприлюднили на телебаченні й в Інтернеті, викликав резонанс всекраїнського масштабу. Як видно з ролика, керував “свободівською” раттю саме нинішній орденоносець Михайло Головко.