На Тернопільщині порушено 35 кримінальних справ у сфері захисту законних інтересів дітей та підлітків, внесено та задоволено 577 документів реагування, за втручанням прокурорів 341 посадову особу притягнуто до відповідальності. За прокурорського реагування на користь неповнолітніх відшкодовано 827 тис. гривень. Поновлено права 1380 дітей.

Про це ZAXID.NET розповів в. о. прокурора області Микола Люшненко.

«Проведено результативну перевірку щодо забезпечення прав дітей і підлітків на повноцінний фізичний розвиток та змістовне дозвілля. Як засвідчила проведена перевірка, у багатьох дитячих спортивних школах області відсутня належна матеріально-технічна база для занять спортом. Для прикладу, Лановецька районна комунальна дитячо-юнацька спортивна школа для занять використовує приміщення спортивного залу загальноосвітнього навчального закладу. Наявне у школі спортивне обладнання не відповідає вимогам техніки безпеки, так як нерухомо не закріплене; із необхідних 160 ламп функціонує лише 33; дерев’яна підлога у кількох місцях провалюється; туалети не працюють, тощо. Аналогічні порушення виявив прокурор Збаразького району. Лише після втручання прокуратури вживаються заходи до усунення загрози для здоров’я неповнолітніх», – сказав М. Люшненко.

За його словами, деякі спортивні школи функціонують без проведення обов’язкової державної атестації. До занять з дітьми допускаються тренери-викладачі, які з моменту прийому на роботу жодного разу не проходили відповідної атестації, отже, за таких умов не мають право здійснювати викладацьку діяльність. За результатами цієї перевірки органами прокуратури області внесено 17 приписів та подань, опротестовано 7 незаконних нормативних актів, до відповідальності притягнуто 19 посадових осіб, порушено кримінальну справу. Окрім того, із зазначених питань внесено подання на ім’я голови облдержадміністрації.