За один день у п’ятьох тернополян виявили дуже небезпечну інфекцію

02/08/2018 0
Розмір тексту:

Безкоштовні ліки хворим на гепатит С пообіцяла в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Медикаменти від цього захворювання видаватимуть в аптечних закладах за лікарським рецептом.

Забезпечення ліками від гепатиту можливе завдяки угоді України з американською фармацевтичною компанією. Відтак десятки тисяч хворих на гепатит С зможуть безкоштовно лікуватися.

Нагадаємо, минулої п’ятниці тернополян обстежували щодо наявності гепатиту С. В експрес-тестах взяло участь близько ста п’ятдесяти людей, у п’ятьох з них підтвердився діагноз цього захворювання.

«Експрес-тестування щодо наявності гепатиту С були відкритими, тобто пройти їх могли всі охочі. Упродовж дня до нас звернулося близько 150 тернополян. Специфіка цього захворювання така, що гепатит С може протікати безсимптомно. Людина може не знати, що вона хвора. При цьому захворювання набуває складних форм. Гепатит С може призвести навіть до церозу печінки і до раку печінки. Тому дуже важливою є вчасна діагностика. Ми радимо її проходити кожному, адже профілактика захворювання – це найкраще рішення, щоб уникнути тяжких наслідків недуги», – каже представник громадської організації «Джерела громадського здоров’я» Надія Приступа.

Як розповідають представники організації «Джерела громадського здоров’я», виявляють гепатит у кожної десятої-п’ятнадцятої особи. Передається хвороба через кров. Високий ризик заразиться у стоматологіях, інших лікувальних закладах, салонах краси.

Софія Романська

  • Теги:
загрузка...

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...