За січень-вересень цього року на Тернопільщині сума хабарів становила більше півмільйона гривень.

Про це повідомив 9 листопада ЗІКу заступник начальника управління прокуратури Тернопільської області Анатолій Федунів.

Слідчі прокуратури області розслідували низку справ про хабарництво у сфері освіти, земельних відносин, охорони здоров’я, правоохоронній системі й органах контролю.

Так, до суду скерували кримінальну справу стосовно начальника 4-го міжрайонного відділу ДАІ з дислокацією у Теребовлянському УДАІ в Тернопільській області та старшого державтоінспектора згаданого відділу, котрі упродовж 2007-2008 років під час проведення державного техогляду транспортних засобів заволоділи грошовими коштами підприємств, організацій і товариств (власників транспортних засобів) на загальну суму 136 016,06 грн.

Суд розглянув кримінальну справу стосовно заступника голови – начальника управління агропромислового розвитку Чортківської РДА, державного службовця 5 категорії, за ознаками злочину, передбаченого ст. 368 ч. 2 КК України. Посадовець вимагав у своєму службовому кабінеті та отримав від підприємця хабар на суму 4 200 грн за надання в оренду нежитлового приміщення адмінбудинку управління агропромислового розвитку РДА загальною площею 70 м кв.

Винну особу засудили.

У редакції “За Збручем” виникає питання: Де решта хабарів? Невже в нас така бідна область, що не можем вимагати і давати “на лапу” хоча би в мільйонних об’ємах?