На парламентських виборах 2012 року наша область делегувала до українського парламенту вісім народних обранців, які постійно проживали на Тернопільщині.

Бойко, Апостол і Деревляний у вишиванках блокують Верховну РадуПідтвердити високу довіру виборців вдалося лише одному з них. Свободівці Олег Сиротюк та Олексій Кайда вже не отримають мандата, а перший ще й позбудеться найвищої в області посади. Закріпити успіх владося лише Михайлу Головку, що не мав жодного серйозного конкурента на північному окрузі.

Поки що не потрапляє у ВР ударівець Ігор Побер. Йому доведеться чекати, чи відмовляться від мандатів колеги, які вище нього у списку або випрошувати кадрове призначення іншу посаду.

Катастрофічної поразки на виборах зазнала місцева “Батьківщина” Багаторазовий депутат Василь Деревляний ніяк не потрапляє на колишнє місце роботи. Результати партії в області теж не на висоті. В такій ситуації логічно чекати заяви про відставку з керівництва партосередком. Інший нардеп Володимир Бойко взагалі не балотувався.

Несолодко нині екс-нардепам Михайлу Апостолу та Івану Стойку. У першого тепер чимало часу для аграрного бізнесу та благодійного фонду. Іншому доведеться “животіти” на депутатську допомогу по безробіттю.

Причиною невеселих результатів у ексів частково пов’язані з невдачами власних партій, але у більшій мірі є наслідком власної непрофесійності та нехтування інтересами виборців. Новообрані нардепи мають “шанс” повторити долю попередників, якщо наступатимуть на ті ж граблі.