Мешканці ще одного села виявили бажання приєднатися до Вишнівецької ОТГ, яка за період свого існування стала однією із найуспішніших громад Тернопільщини.

Жителі села Дзвиняча Збаразького району зібрались вчора, 9 жовтня, на 24 сесію 7 скликання під стінами сільської ради. Люди хотіли, щоб їхній населений пункт увійшов до Вишнівецької об’єднаної територіальної громади. Вони переконані, що це дасть можливість поліпшити умови життя в селі. Утім, таке рішення підтримують не всі. Депутати сільради чомусь зовсім не налаштовані об’єднуватись.

– Ми хочемо змін. В нас немає ні дороги, нічого немає. Жителі Дзвинячої бачать, що робиться по інших селах, які увійшли в громаду. Там все тільки на краще,– поділився місцевий житель Анатолій.

Інший мешканець Дзвинячої Василь каже, що хоче, аби у його населеному пункті влада нарешті почала діяти.

– Хочу, щоб порядок гарний навели в селі. Щоб прочистили та відремонтували дорогу, освітлення зробили, так як в інших селах поробили порядок. В нас нічого не робиться, зовсім нічого. Буде якесь об’єднання, то може кошти таки будуть виділятися, хтось щось почне робити,– пояснив пан Василь.

– Я в цьому селі живу вже 30 років, а родом з Кременецького району. Бачу, який там порядок наводять, який тут. Наприклад там усюди поставили електроопори, захистили їх 5-ти метровим забором, а у нас – одне дерево в ту сторону, інше – в іншу, тільки один вітер, впали гіляки й все – немає світла,– висловився ще один житель Дзвинячої Василь.

У результаті словесних перемовин засідання сесії розпочали просто неба, а сільський голова взагалі заявив, що має намір скласти свої повноваження. Відтак, попри суперечки, депутати таки проголосували: 6-ро підтримали приєднання, 2 – ні, а 1 утримався.

– Той молодий чоловік, який сьогодні приїхав до нас з Вишнівця сказав правду, що ми дійсно вибираємо зараз шлях, куди рухатись. Або ми живемо в Радянському Союзі, як ми жили до сьогодні, це не секрет, або ми з того «совка вилазимо». Однозначно, «за», – виступив під час голосування депутат Дзвинячанської сільської ради Микола Кибалюк.

Заступник Вишнівецького селищного голови Юлія Цимбалюк запевняє, що приєднання села до ОТГ відкриє нові перспективи.

– Я думаю, що люди знайдуть порозуміння один з одним і Дзвиняча таки приєднається до Вишнівецької об’єднаної територіальної громади. Якщо це зробити вже цьогоріч, то наступного року село отримає кошти на розвиток інфраструктури, адже у свої громаді ми розподіляємо фінанси пропорційно та вивчаємо найбільш проблемні питання кожного населеного пункту. Найважливіша потреба Дзвинячої наразі – це дороги, – зазначила заступник Вишнівецького селищного голови Юлія Цимбалюк.

Для того, щоб село увійшло у Вишнівецьку громаду, має відбутися ще одна сесія Дзвинячанської сільради. Після цього з рішенням її представники повинні звернутися до обласної ради. Окрім того, згоду прийняти Дзвинячу в громаду мають дати також у Вишнівці.