Новий Податковий кодекс України зачепив і власників автомобілів. Відтепер податок, який збирали з них щороку, замінили на збір за першу реєстрацію транспортного засобу в Україні.


Слід зазначити, що дана норма діє, як для суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних і фізичних осіб, так і для громадян. Як пояснила  начальник   управління оподаткування юридичних осіб тернопільської податкової інспекції Зоряна Слободян, з січня 2011 року юридичні особи будуть подавати звітність до податкової інспекції тільки один раз – у десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів. До розрахунку обов’язково потрібно додати копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який провадив таку реєстрацію.

Варто зазначити, що перелік транспортних засобів, за які треба платити, збільшив­ся. Крім автомобілів, мотоциклів та суден до нього додалися ще й літаки та гелікоптери. Також оновлено перелік транспортних засобів, які не під­лягають оподаткуванню. До слова,

в приміщенні податкової інспекції працює консультаційний пункт з роз’яснення нового Податкового кодексу. В будні з 9-ої до 20-ої  години, та у вихідні та святкові дні з 9-ої до 14-ої у кабінеті №221 вам нададуть усю необхідну інформацію. Сюди можна і зателефонувати за номером 15-07.