Міністерство охорони навколишнього природного середовища України уклало з ДП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» договір на вивезення та знешкодження 1,2 тисячі тонн заборонених та непридатних до використання пестицидів з 9 регіонів України до кінця 2010 року.

Територія 4 областей (Волинська, Донецька, Тернопільська, Чернівецька) та місто Севастополь буде повністю очищена від складів непридатних пестицидів, повідомляє ЗІК.

«Мінприроди у цьому році розпочала реалізацію масштабної програми з очистки України від небезпечних відходів. Зокрема, ми плануємо нарешті повністю вирішити проблему непридатних пестицидів до кінця 2012 року. Це одна з пріоритетних програм Мінприроди», – заявив міністр охорони навколишнього природного середовища України Микола Злочевський.

З Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на ліквідацію пестицидів у Волинській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Кіровоградській, Донецькій, Луганській областях, АР Крим та м. Севастополь буде виділено 27,6 млн гривень. Відповідно до угоди, виконавець робіт – ДП «Наццентр поводження з небезпечними відходами» – забезпечить екологічне безпечне збирання, перезатарювання, проведення хімічних аналізів для ідентифікації речовин та транспортування до місць знешкодження (знищення) непридатних до використання пестицидів.

Через відсутність власних потужностей в Україні токсичні відходи будуть транспортовані для знешкодження (знищення) до Республіки Польща на спеціалізований завод фірми SARPI.