Авіасполучення з Аджарією поки нам, на жаль, не світить. Грузинська влада зацікавлена у запровадженні регулярного авіарейсу між містами Тернопіль та Батумі. Однак поки це лише мрії, яким невідомо чи судилось здійснитися.

На сьогоднішній день Аджарія немає жодної своєї державної авіакомпанії. Тому для того, щоб літаки до нас залітали, потрібно домовитись з однією з приватних авіафірм. А це, до речі, не таке вже й легке завдання.

–         Прем’єр-міністр Аджарії Левон Варшоламідзе пояснив мені, що зараз вони створюють свою державну авіакомпанію. Але вона запрацює не з цього сезону, а вже з наступного. В цьому сезоні ми можемо розраховувати на рейс лише в тому випадку, якщо, або ми знайдемо українську компанію, яка буде готова літати звідси в Батумі, або вони знайдуть таку. Але реально – це велика проблема. Будь-який новий рейс потрібно мінімум півроку накатувати. Він спочатку може бути збитковий і не мати пасажирів. А сьогодні, коли ми живемо в такий час, що зайвих фінансових ресурсів немає, дуже важко знайти компанію, яка буде працювати собі в збиток, – пояснив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Тому тут, говорить мер, одного бажання влади замало.

–         Є бажання з нашого боку, є бажання з їхнього боку. Але наскільки швидко воно реалізується, я сказати не можу, – відповів Сергій Надал.

Отож, найближчим часом тернополянам про подорож у сонячну Грузію літаком із Тернополя годі й мріяти. Можливо із сусідньою Польщею тернопільській владі вдасться швидше налагодити авіасполучення?

Адріана Макаренко