Вартість комунальних послуг почала зростати із травня місяця цього року. Так, найперше подорожчав на 50 відсотків природній газ. А з липня доведеться більше платити за водопостачання та водовідведення, теплопостачання і гарячу воду, а також квартплату.

–  Із 2010 року тарифи на водопостачання та водовідведення штучно стримувалися, – говорить Володимир Кузьма, директор КП «Тернопільводоканал». – Тепер же тарифи будуть приведені до собівартості. Причому, усі категорії споживачів, як бюджетні установи, так і населення, сплачуватимуть з 1 липня одну ціну. Так, із 17 міст, яким Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, уже встановила вартість послуг водоканалів, Тернопіль має найнижчий тариф – 7 гривень 52 копійки. Таким чином тариф зріс на 37 відсотків. В середньому сім’ї доведеться платити на 10-15 гривень більше за воду, ніж раніше.

Точний тариф для оплати за теплопостачання та гарячу воду, за словами Андрія Чумака, директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», Нацкомісія ще не встановила. Але планується, що за опалення тернополянам доведеться платити приблизно на 14 відсотків, або на 30-40 гривень більше. На 30 відсотків зросте й вартість гарячої води.

Заплановано, що з першого липня піднімуться й ціни за квартплату. Утім, цей крок необхідно також узгодити із Нацкомісією.

– Раніше 35 відсотків коштів за квартплату йшло на зарплату, а сьогодні ми витрачаємо на це близько 50 відсотків, – розповіла Надія Кравець, начальник фінансово-бухгалтерського відділу управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міської ради. – Зросла також вартість поточних ремонтів. Тому ми змушені також піднімати ціну за квартплату. Кожен будинок має свій тариф, але в середньому тариф зросте на 50 відсотків.

Щоб зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет, керівники комунальних підприємств радять користуватися субсидіями та відповідними компенсаціями. Детальніше про них можна дізнатися у службі соціального захисту. Також варто встановлювати лічильники.

Ольга Трач

Фото автора