З першого квітня 2019 року програма «Доступні ліки» працюватиме по-новому.

Скористатися нею зможуть тільки ті громадяни, які підписали декларації із сімейними лікарями, терапевтами, педіатрами. Рецепт для отримання необхідних медикаментів буде виписуватися в електронній картці пацієнта в електронному вигляді. Зміни торкнулися і аптек, які працювали по цій програмі. Щоб продовжувати роботу з програмою «Доступні ліки» їм необхідно підписати договір з Національною службою здоров’я.

– Зараз проводиться тестування електронної картки пацієнта, і з 1 квітня почне працювати зовсім інша модель: пацієнт отримає електронну карту, по якій буде працювати програма «Доступні ліки», видаватимуться електронне направлення та електронний лікарняний, – розповів під час колегії ТОДА Володимир Богайчук, начальник управління охорони здоров’я. – Тому до 1 квітня потрібно було підписати декларацію із сімейним лікарем. З 1 квітня вся аптечна мережа, а у нас є більше 200 аптек, які працювали у системі «Доступні ліки», буде працювати в зовсім іншому режимі: через підписання угоди з Національною службою здоров’я, яка буде фінансувати напряму цю програму. На перші три місяці 2019 року ми отримали 6,8 мільйонів гривень на цю програму і працювали у ручному режимі, тобто фінансування здійснювалося через об’єднані територіальні громади, райдержадміністрації, через центри відділів охорони здоров’я. Тепер працюватиме інша модель: пацієнт приходить до сімейного лікаря, який в електронній карті виписує йому електронний рецепт. Далі пацієнт отримує код з яким йде в аптечну мережу і отримує медикаменти. Пацієнт, якому виписані рецепти в Тернопільській області може отримати їх у Києві та інших містах України. З 1 квітня припиняється фінансування аптек через об’єднані територіальні громади, райдержадміністрації, і ця програма буде працювати через Національну службу здоров’я.

Для того, щоб укласти договори з Національною службою здоров’я аптеки мають відповідати певним вимогам. Володимир Богайчук повідомив, що наразі договори уклали тільки 16 аптек в області. Тому звернувся до присутніх на колегії голів об’єднаних громад, райдержадміністрацій на необхідності провести на місцях наради та переконати аптечні заклади, які раніше працювали з програмою «Доступні ліки», продовжити роботу з нею.

Ольга Трач