23 травня з нагоди Дня героїв на легендарній горі Лисоня (Бережанський район) відбулося віче. Ініціатором зібрання виступив активіст Зарваницької ініціативи, депутат Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.

Біля хреста скорботи і слави, що на горі Лисоня, зібралось понад дві сотні людей, щоб вшанувати пам’ять про українських героїв. Місцеві священики відправили панахиду, присутні молитвою згадали померлих. Від імені учасників віче Володимир Болєщук та голова Бережанської районної ради  Василь Німко поклали квіти до пам’ятного хреста.

Активіст Зарваницької ініціативи Володимир Болєщук розповів про історію Дня героїв та подвиги українських патріотів.

— Сьогодні ми згадуємо тих, хто поставив свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і понад своє власне життя, – наголосив Володимир Болєщук. – Вони віддали себе служінню нації до останнього подиху. Сьогодні ми згадуємо їх приклад, бо боротьба за українську Україну триває. Боротьба за омріяний край, в якому запанує справедлива українська влада не завершилась.

Сьогодні боротьба триває не на полі бою і не зі зброєю в руках. Сьогоднішня боротьба — це боротьба за українську церкву, боротьба за українську книжку, кінофільм і телевізійний ефір.  Це боротьба за правдивий підручник історії. Це боротьба за національного виробника. Це боротьба за гідне життя українців на рідній землі, а не поневіряння по світах. І герої минулого додають нам сили сьогодні – сили для продовження боротьби, – сказав Володимир Болєщук

Перед учасниками віче також  виступили депутати Тернопільської обласної  ради та громадські діячі. Віче схвалило резолюцію, в якій серед іншого вимагають від депутатів Верховної Ради не допустити прийняття підготовлених депутатами з Партії Регіонів  антиукраїнських  поправок до Закону про мови.