Дві бронзові нагороди виграла юна гімнастка з Тернополя Анастасія Бачинська на Третіх Юнацьких Олімпійських іграх, які пройшли у жовтні в Буенос-Айресі. Вона увійшла у трійку найкращих у багатоборстві та у вільних вправах серед дівчат. 14 листопада під час засідання виконавчого комітету міський голова Сергій Надал привітав спортсменку з перемогою та вручив їй сертифікат на отримання 10 тисяч гривень.

– Право представляти Україну на цих іграх я виборола у Баку під час відбіркового туру зі спортивної гімнастики, – розповіла Анастасія Бачинська. – Було складно, але я старалася. А до Олімпійських ігор готувалася більше півроку, було важко. Вважаю, що спортивна гімнастика – це найскладніший спорт, він травматичний і небезпечний, але водночас дуже красивий і дуже мені подобається. Цей вид спорту на змаганнях в Аргентині представляло тільки двоє українських спортсменів – я і Назар Чепурний. Загалом же там було майже чотири тисячі учасників із 206 країн.

Спортивною гімнастикою Настя займається вже одинадцять років. І останні п’ять років живе, навчається і тренується в олімпійському коледжі у столиці. У Тернополі вона навчалася у 12-ій школі. Вона є вихованкою відділення спортивної гімнастики комунального закладу міської ради «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2» імені Юрія Горайського. Тренерами спортсменки є заслужений тренер України Тетяна Геращенко, Оксана Першина та Анна Лев. У свої п’ятнадцять Анастасія Бачинська вже є майстром спорту зі спортивної гімнастики, багаторазовою чемпіонкою України зі спортивної гімнастики, фіналісткою Чотирнадцятого Європейського юнацького олімпійського фестивалю.

Ольга Трач