«В останні роки, розуміючи, наскільки важка ситуація в Україні, володіючи цифрами руйнації економіки, падіння рівня життя українців, ми запропонували для інтелектуалів, економістів, фінансистів, правознавців, конституціоналістів створити потужні національні команди, — розповіла лідерка Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко, представляючи в Тернополі проект «Новий курс України». — Проаналізувавши всю ситуацію в державі, врахувавши досвід світу з побудови країн, ці люди розробили для України новий курс. Новий курс, яким можна рухатися і побачити позитивні, правильні, динамічні зміни».

Юлія Тимошенко зазначила: проект складається з чотирьох складових, які в разі успішної реалізації допоможуть відродити українську державу.

— Перша — це нова стратегія миру і безпеки, — наголосила політик. — Ми провели на цю тему великий форум за участю волонтерів, добровольців, фахівців. Проаналізувавши ситуацію, всі зійшлися на декількох моментах: треба посилити нашу дипломатію і відійти від тупикового мінського формату переговорів. Також без членства НАТО нам буде важко протидіяти всім викликам і загрозам, які існують в сучасному світі. Ще одне: війна не повинна залишатися найприбутковішим бізнесом. На території окупованих територій нині де-факто відкрито «чорну діру» контрабандних трафіків. Великі статки окремі особи заробляють на постачанні потреб армії. Мені хочеться, аби Президент України, пишучи на своїх рекламних бордах слово «Армія», найперше припинив зі своїх заводів постачати низькоякісну техніку і обладнання для потреб української армії за найвищими цінами.

Друга складова — це нова Конституція. Юлія Тимошенко зауважила: прийняти її в стінах Верховної Ради, на жаль, не вдасться. «Це Конституція, яка зможе демонтувати прогнилу, кланово-олігархічну систему. Прийняти її не вдасться в цьому напівмафіозному парламенті, а тільки на всеукраїнському референдумі і тільки за указом Президента».

Велику увагу варто приділити новому економічному курсу держави, переконана лідерка «Батьківщини»: «Він має дві фундаментальні складові: повний аналіз того, що відбувається в економічній і фінансовій площині країни, а також покроковий план, як виходити з цього важкого стану і як будувати країну».

І, нарешті, четверта складова «Нового курсу України» — екосистема життя людини. «Це все, що потрібно українцям, аби щасливо й успішно жити на рідній землі, — пояснила політик. — За офіційними даними, щороку з України виїжджає мільйон громадян. І не дивно: як ми можемо жити, споживаючи все за світовими цінами, а отримуючи доходи в кільканадцять разів нижчі».

23 листопада в Києві відбудеться Соціальний форум, на якому будуть аналізувати проект цієї складової «Нового курсу України». За словами Юлії Тимошенко, на заході розглядатимуть питання справжніх змін у системі освіти, охорони здоров’я, буде представлено нову пенсійну систему, систему особистої безпеки кожного українця, систему правильної побудови екологічного захисту. Кожен охочий зможе долучитися до внесення змін і пропозицій у цю складову проекту.

— У «Новому курсі» жодних гасел, порожніх намірів. Це покроковий, фактично поденний план робіт, забезпечений правильними законопроектами і проектами постанов уряду, який треба буде ухвалити наступного дня після того, як новий президент пройде інавгурацію, — підсумувала Юлія Тимошенко. — Це те, що називається швидкою невідкладною допомогою країні. Бо часу в нас уже не залишилося».

К.ВЕРБІВСЬКА, “Вільне життя плюс”