«Відсутність протестів з боку „великого бізнесу” є наслідком існування корумпованої системи в Україні.

У ній за гроші можна „купити вплив”», – вважає народний депутат України, заступник голови Української народної партії Ярослав Джоджик, заперечуючи висновок віце-прем’єра з економічних питань Сергія Тігіпка, який обґрунтував це „розумінням покращень”, які несе цей документ.

«Використовуючи „політичний дах”, великий бізнес може виторгувати собі податкові пільги, як це було у час кризи з металургією і хімічною промисловістю», – зазначає Джоджик. Натомість «малий підприємець може покладатися лише на себе, тому й вийшов на акцію протесту».

«Оскільки новий податковий кодекс передбачає для податкової системи виключно роль „витискувача податків” і не надає жодної стимулюючої функції, як це є у Європі, для підприємця немає різниці між податком і платою хабара чиновнику», – стверджує представник УНП. Він наголошує: «Держава не забезпечує підприємцю захисту ані від засилля імпорту, ані від сваволі чиновника, ані від рекету, який процвітає навіть на київських ринках, тож податок перетворюється на „відкат державі”». «Лише за умови, що кожен підприємець знатиме, за що він платить податки, його сплачуватимуть не протестуючи і в адекватному обсязі», – переконаний нардеп.