Віктор Янукович з нагоди Різдва Христового відвідав Свято-Успенську Почаївську лавру на Тернопільщині, що підпорядкована Московському патріархатові. Глава держави взяв участь у літургії у Свято-Успенському соборі, помолився у Храмі Преподобного Іова Почаївського та в Троїцькому соборі й уже вкотре привітав громадян України.

Утім, звертався Віктор Янукович лише до православних християн. Так само лише православних Президент України привітав і напередодні у своєму офіційному телевізійному звернені.

«Дорогі мої сестри і брати! Я щасливий, що в ці хвилини ми разом – весь православний світ», – сказав Янукович.

У Почаївській Лаврі Віктор Янукович повторив сентенцію про «весь православний світ».

Український Президент не зміг привітати не лише усіх громадян України чи всіх християн, а й навіть усіх православних, зазначає публіцист Сергій Грабовський.

«Далеко не всі православні церкви відзначають саме в цей час Різдво Христове. Більшість церков відзначає саме 25 грудня. Більшість церков, хоч і меншість самих православних вірних. Забута частина українських громадян, вони, таким чином, ніби громадяни другого сорту. А Вселенський патріарх Константинопольський, таким чином, виключений з числа православних світу. Тому, видається, що тут вийшло, м’яко кажучи, незручно», – зауважив Грабовський.

7 січня Різдво Христове відзначають кілька протестантських конфесій, а також греко-католики, яких не менше як 5 мільйонів, нагадав Сергій Грабовський.

Українська греко-католицька церква офіційно не відреагувала на слова Президента. Водночас греко-католицький священик отець Михайло вважає, що різдвяне привітання Віктора Януковича могло образити багатьох людей.

«Наш Президент часто забуває й про інші категорії своїх співвітчизників, не лише про віруючих. Такі моменти трапляються в його висловлюваннях, в діях. Це образливо. Що стосується греко-католиків, то такого було багато. Такі дії не сприяють миру і злагоді у суспільстві. Президент мав би бути центром миру і злагоди. Можливо, він цього не розуміє, можливо, його хтось веде до цього», – припустив отець Михайло.

Водночас отець Михайло відзначив, що у будь-якому разі свято народження Христа та почуття віруючих, пов’язані із ним, набагато більш значущі, ніж політика, повідомляє Радіо Свобода