Пропонуємо проноз світових подій в новому році від авторитетного видання: «Рік 2014 наближається до завершення, Financial Times знову береться за безневинне заняття – деякі передбачення. Як завжди, ми закликали експертів і коментаторів FT приглушити світло, струсити пил з магічних кристалів і передбачити, що принесуть наступні 12 місяців », – пише журналіст видання Джеймс Блітц.

АТО, війна«Звичайно, подібне заняття лише частково передбачає правильну відповідь на поставлене запитання. Велика майстерність потрібна, в першу чергу, при виборі правильного питання. Торік нам не прийшло в голову поцікавитися, вторгнеться чи Володимир Путін на Україну, чи стане тіньова організація під назвою ІГІЛ стратегічною загрозою на Близькому Сході чи «чи повернеться додому» Куба. Без сумніву, так само буде і в 2015 році. У сфері світових новин відбуватимуться речі, які ніхто з нас не може – на даний момент – уявити собі », – зазначає він.

Чи впаде ціна на нафту нижче 50 доларів за барель?

«Так», – відповідає на це питання журналіст Ед Крукс. На його думку, існують дві причини вважати, що надлишкова пропозиція на світовому ринку нафти збережеться, принаймні, у першому півріччі 2015 року. «По-перше, поставки, швидше за все, будуть рости», – міркує Крукс. Індустрія видобутку сланцевої нафти в США зможе збільшити виробництво, незважаючи на фінансовий тиск, з яким вона має справу. У той же час малоймовірно, що Саудівська Аравія і інші члени ОПЕК зроблять що-небудь, крім номінального скорочення виробництва нафти.

 «По-друге, темпи зростання попиту будуть залишатися такими ж млявими, як і в другій половині 2014 року. Значний його зростання в Китаї та інших країнах з ринковою економікою може щось змінити, але в кращому випадку на це підуть місяці», – йдеться в статті.

 «З часом спрацюють сили ринку. Більш низькі ціни будуть стимулювати попит і знизять пропозицію, особливо в США, і існує значна ймовірність того, що ціни на нафту будуть вище в кінці року, ніж на початку », – підсумовує Крукс.

Чи анексує Росія нову територію на Україні або в Європі?

«Ні. Перед лицем внутрішньої економічної кризи і зарубіжних санкцій Путін припинить експансію – принаймні, в 2015 році. Замість цього російський лідер спробує консолідувати свої завоювання в Криму і зберегти «заморожений конфлікт» у деяких частинах Східної України », – прогнозує оглядач видання Гідеон Рахман.

«Проте це судження має супроводжуватися двома змусили замислитися застереженнями», – вважає Рахман. По-перше, російський лідер незмінно заставав західних оглядачів зненацька. «По-друге, однією з можливих відповідних реакцій Путіна на економічні проблеми в країні може стати стимулювання внутрішньої підтримки та націоналізму шляхом загострення конфлікту на Україні. Але, незважаючи на все це, економічні і військові ризики розширення війни здаються занадто великими для Москви в 2015 році », – вважає він.

Чи виставлять США бойові частини проти ІГІЛ в Іраку і Сирії?

«Ні», – вважає журналістка Рула Халаф. ІГІЛ, безумовно, продовжить представляти собою значну загрозу в 2015 році. «Однак те, чого США та їхні європейські союзники не зроблять, так це не розмістять власні бойові частини на фронтах. Боротьба з ІГІЛ раніше залишиться справою армії Іраку », – підсумовує вона.

Чи знизиться темп економічного зростання Китаю нижче 7% в 2015 році?

На думку журналіста Джеймса Кінджа, так. Пекін, можливо, має намір зберегти офіційний план зростання ВВП в наступному році на рівні 7% або більше. На жаль, китайська економіка навряд чи підкориться, і темпи її розвитку сповільняться на рівні нижче цієї цифри, іронізує автор.

 Різке зростання внутрішнього боргу, уповільнення інвестицій в основні фонди, незначна продаж нерухомості і терпить невдачі виробничий сектор економіки стануть тягарем, стримуючим динаміку розвитку Китаю, прогнозує Кіндж.

Чи з’явиться у Хілларі Клінтон серйозний суперник в 2015 році?

«Ні. Ми не дізнаємося ім’я кандидата від республіканців до 2016 року. Навіть тоді він – серед циркулюючих приблизно 20 імен немає яскравих жінок – так відставатиме, що Клінтон матиме перевагу на початку загальних виборів», – пророкує журналіст Financial Times Едвард Льюс.

Чи впаде вартість лондонської суперелітної нерухомості?

Оглядач Джейн Оуен вважає, що це станеться. «Ціни впадуть приблизно на 10% в 2015 році через надлишок новобудов в сегменті суперелітної нерухомості, хоча це, в основному, буде помітно за межами традиційних елітних житлових кварталів, таких як Мейфейр і Найтсбридж», – йдеться в статті.

Чи буде Ебола знищена в Західній Африці до кінця 2015 року?

«Так», – вважає журналіст Клайв Куксон. У всьому світі було вкладено досить медичних і фінансових ресурсів в боротьбу з вірусом, щоб загальмувати зростання випадків захворювання їм по експоненті, відзначає він.

«Зараз місцеві медичні працівники справляються з Ебола з більшою обережністю і ефективністю, після хворобливого періоду навчання, і зовнішня допомога все ще надходить від ВООЗ,« Лікарів без кордонів »та багатьох інших організацій. У 2015 році будуть відступу і спалаху, але Західна Африка може очікувати звільнення від Еболи до 2016 року », – вважає Куксон.