Всім відомо, що уряд Януковича-Азарова понабирав кредитів від МВФ. І хоча отримані міжнародні кошти осідають невідомо де, розплачуватися за це, доводиться звичайним людям.

Владі дуже легко звалювати кожне наступне подорожчання газу для населення чи проект підвищення податків на МФВ. При цьому наші урядовці мовчать, про те, що значну частину бюджетних недостач можна покрити за рахунок мільярдних пільг для фірм олігархів або колосальних коштів на утримання центральних органів влади.

Наступний транш МВФ теж дадуть не задурно. Як пише “Економічна правда” від України вимагається: “У першу чергу необхідно дати старт реформі пенсійної системи. Не так важливо, якою вона буде, ми просто повинні показати, що не хочемо, як раніше заявлялося, відстрочити її на два-три роки”, – підкреслив співрозмовник видання.

Також на початку грудня Верховна рада повинна прийняти закон про нарахування пені за несплату населенням житлово-комунальних послуг та законодавчо підтвердити намір дотримуватися зобов’язань щодо підвищення ціни газу.

Відповідно до меморандуму, в серпні ціна газу для населення була підвищена на 50%, нагадує видання.

Наступне її збільшення на 50% очікується в квітні 2011 року, після чого тарифи повинні переглядатися кожні півроку, поки не будуть доведені до рівня собівартості.”

Отже нас таки чекає підвищення пенсійного віку, подальше збільшення комунальних тарифів, а також суворе покарання для тих, хто має борги.