Верховна Рада України, незважаючи на численні акції протесту проти відкритого ринку землі, у першому читанні, 13 листопада, проголосувала за законопроєкт щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Керівник Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк у прямому ефірі програми «Аргументи» на каналі «Тернопіль1» заявив, що таке рішення є поштовхом до знищення української нації.

На думку свободівця, продавати свої землі – неприпустимо, тим паче під час війни. Тому ВО «Свобода» не погоджується із рішенням чинної влади та закликає свідомих громадян відстоювати свої інтереси та майбутнє держави.

– Ми неодноразово висловлювали свою позицію щодо категоричної заборони продавати с/г землю, тим паче у такому вигляді, який нам пропонує чинна влада. По всій Україні аграрії, працівники сільськогосподарських підприємств, фермери, політичні та громадські організації провели попереджувальні протестні  акції. Суспільство хоче щоб таку ініціативу владу обговорила з людьми і почула їх думку. Проте влада за рахунок голосів партії «Слуга народу» і позафракційних депутатів проголосували за цей законопроєкт в першому читанні. Ми розуміємо, що це було зроблено на вимогу Міжнародного валютного фонду. Адже наступного дня його представники приїхали із місією в  Україну. Таким чином влада торгується із ними за отримання чергових кредитів. У той час, коли, наприклад, у Тернопільській області, де десятки тисяч людей за кордоном, які фактично і є найбільшими інвесторами, то з ними ніхто не бажає спілкуватися. Це тому, що гроші, які вони залучають в країну, не йдуть через чиновницькі кабінети, тому на цих людей ніхто не зважає. А там, де є кредитні гроші від МВФ, якими розпоряджатимуться чиновники, там є і зацікавленість до вимог від МВФ, який хоче, щоб наш чорнозем став товаром. Ми вважаємо, що земля –  національне надбання, що і прописано в Конституції, це спільна власність українського народу. Тому лише всеукраїнський референдум може відповісти на запитання: «Чи може українська земля стати товаром?», – запевнив Олег Сиротюк.

Свободівці вимагають проведення всеукраїнського референдуму. Для цього депутат, який представляє  ВО «Свобода» у ВРУ вносить відповідні ініціативи. На жаль, спілкування з народом у такому форматі не вигідне владі, яка лише обіцяє народовладдя. Заклики «Слуг народу» підкупили українців, які віддали свої голоси у квітні, проте вже зараз люди розуміють, що нове керівництво держави веде їх не туди, куди потрібно.

– Наразі суспільство реагує на цю проблему, адже це виклик для усіх нас, коли в умовах війни поставлене питання про продаж землі. Наведу такий приклад, який може стати реальністю, якщо влада реалізує свій сценарій та план. Уявіть собі, що наш воїн сидить в окопі на сході країни, а ця земля, на якій його бліндаж чи окоп виставлена на продаж. І якийсь сепаратист купує цю землю, на якій  український воїн боронить свою країну. Це нонсенс, коли в умовах війни країна виставляє свою територію на продаж. Ніде в світі такого немає. Ми розуміємо, що до влади прийшла значна частина бізнесменів, які нічого, крім прибутку, в житті не шукають. Вони мислять категоріями, що б ще продати. Такі особи розпродують стратегічні підприємства, кілька сотень оборонних підприємств, Укрзалізниця, Газотранспортна система – все «пускають з молотка». Їх у ВРУ є більшість, яка бездумно тисне на зелені кнопки, здаючи українські інтереси. Проте ми маємо реагувати на це, поки влада закрилася у своїх кабінетах і не бажає виходити до людей. Ми повинні зберегти працездатну державу, щоб наші майбутні покоління не шукали роботу по інших країнах, а бачили щасливе майбутнє на рідній землі, – підсумував Олег Сиротюк.