Наступного тижня у вищих навчальних закладах України завершується вступна кампанія. Абітурієнти вже подали понад мільйон заяв. Цього року серед найбільш популярних спеціальностей у тернопільських вишах – «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Іноземна філологія», «Туризм».

В Україні лідерами за кількістю поданих заяв вкотре стали Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Львівський національний університет ім. І. Франка, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. Уже завершився прийом документів на спеціальності, де передбачені творчі конкурси та співбесіди.

«Безпосередньо подача документів буде тривати до двадцять восьмого липня, після того як абітурієнти будуть у загальному списку рейтингу, враховуючи їхні пріоритети, які вони виставлять на ту чи іншу спеціальність чи напрям підготовки, вони будуть рекомендовані до зарахування, якщо абітурієнт над тою лінією бюджетних місць, то це означає, що він проходить на бюджетне навчання. Тоді абітурієнт має подати документи у визначенні терміни. Якщо абітурієнт не потрапляє на державну форму навчання, то до двадцятого серпня він може подати документи на контракту форму навчання. Правила прийому до кожного навчального закладу можуть дещо різнитися, ми рекомендуємо перед тим, як подавати документи, ознайомитися», – каже заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.

У Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка найбільш популярна спеціальність «Іноземна філологія». На одне бюджетне місце претендує понад тридцять осіб. Загальна кількість заяв на цю спеціальність перевищує дев’ятсот. Ще одна затребувана в абітурієнтів спеціальність – «Туризм», на яку в університеті передбачено лише десять бюджетних місць, проте вже надійшло майже чотири сотні заяв. У Тернопільському державному медичному університеті ім. І. Горбачевського найбільше заяв надійшло на спеціальність «Стоматологія», конкурс – 250 осіб на одне бюджетне місце, усього таких місць – 4.

На Тернопільщині приймають документи також три інститути, 15 коледжів і професійно-технічні училища. Експерти запевняють: місць у навчальних закладах всім абітурієнтам вистачить. Однак щоб вступити до престижного університету необхідні найвищі бали із зовнішнього незалежного оцінювання.