Проблема, яка виникла у Кременці, де комунальне підприємство міської ради скидало у річку Іква нечистоти, є непоодинокою для нашої області. Однією із причин називають зношені очисні споруди. На сьогоднішній день на Тернопільщині 80% каналізаційно-очисних споруд потребують капітального ремонту. І вже навіть є розроблена проектна документація на реконструкцію. Однак коштів під це не виділяється.

– На жаль, ці проекти не реалізовуються власне через дефіцит бюджету. Але щонайголовніше – це дефіцит розуміння екологічних проблем, якщо так можна висловитись. Наші органи місцевого самоврядування, і в першу чергу, керівники органів місцевого самоврядування, не хочуть зрозуміти всієї глибини цієї проблематики і наслідків, які можуть виникнути через забруднення водних ресурсів неочищеними зворотними водами, – попереджає начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища у Тернопільській області Орест Сінгалевич.

Переважно всюди пріоритет у фінансуванні надається питанням водопостачання і водовідведення. А каналізації приділяють увагу в останню чергу. А у будь-який момент проблема, яка виникла у Кременці, може повторитися також у Бережанах, Борщові, Бучачі і Чорткові. Натомість менше приводу для хвилювань мають жителі Заліщиків, Гусятина, Почаєва і Тернополя.

– Якщо не брати випадку з містом Тернополем (забруднення тернопільським водоканалом у липні цього року річки Серет – прим. авт.), то, в принципі, тернопільські міські очисні споруди працюють в цілому ефективно. Нормально працюють очисні споруди в Заліщиках, але там здійснюється очистка стічних вод тільки з половини міста. Одні очисні, які приймають стічні води із селища в Гусятині, працюють добре. Це колишнє підприємство «Руській дизель». Також добре працюють каналізаційні очисні споруди комбінату комунальних підприємства Почаєва, – повідомив Орест Сінгалевич.

Власне до цих каналізаційних очисних споруд, за словами Ореста Сінгалевича, сьогодні немає особливих претензій з боку державної екологічної інспекції.