Які професії вважають престижними тернопільські школярі?

13/02/2018 2
Розмір тексту:

Які професії старшокласники вважають найпрестижнішими? Чим займаються учні у вільний час? Що впливає на вибір професії школярами? Куди звертатись за допомогою у виборі професії?

Нещодавно ГО “АТОМ” – організація, яка працює в напрямку сприяння працевлаштування та неформальному навчанні молоді, провела анкетування старшокласників щодо вибору майбутньої професії.

Серед навчальних предметів учнів найбільш цікавлять фізична культура, інформатика, англійська мова, хімія, трудове навчання та історія.

Найбільш престижними професіями, старшокласники, вважають такі: IT-технолог, лікар, юрист, адвокат, суддя, прокурор, приватний підприємець. На їх думку, престиж цих професій визначається високою заробітною платнею, попитом, відсутністю важкої фізичної праці, популярністю та сучасністю.

У вільний час школярі відвідують спортивні секції, музичну та театральну школи, «Пласт», школу юного журналіста, демократичну школу, тренажерні зали.

Щодо тих професій, які не подобаються учням, то третина учнів відповіли, що таких немає. Інші з опитаних, вважають такі професії як двірник, прибиральник, столяр, офіціант, інженер, шахтар, вчитель, кухар, електрик, продавець не престижними, малоприбутковими, такими, які принижують гідність людини.

У виборі професій учні надають перевагу таким як: ІТ-технолог, лікарська справа, фотограф, перекладач, візажист, вчитель. Подобаються бажані професії високою заробітною платнею, спілкуванням з людьми, бажанням допомогти іншим, можливістю подорожувати.

Обирають професію під впливом ЗМІ, власного прагнення, батьків, рідше, через поради вчителів та друзів.

Більша половина учнів, хоч і вже обрали професію, проте, їм потрібна допомога у її виборі.

Як зазначає голова ГО “АТОМ” Ірина Яремчук старшокласникам є куди звернутися: “Учні, які потребують допомоги у виборі майбутньої професії можуть звертатися до нас для отримання консультацій, а також брати участь в профорієнтаційних тренінгах та мотиваційних зустрічах.”

Контакти організації: atom0352@gmail.com, тел.: 098-122-53-25,

Група на «Фейсбуці» https://www.facebook.com/groups/NGOATOM/

Опитування проведене ТМО ВМГО “АТОМ” спільно з психологом 28 школи Вікторією Гордієнко та студентами-психологами ТНПУ ім.В.Гнатюка в рамках проекту “Будь на своєму місці”, реалізованого за підтримки Британської Ради та сприяння МЦР “МІСТ”.

  • Теги:

Коментарі (2)

anonymous

13/02/2018

Інженер не престижно ?

Інжене́р — особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем.

Це саме інженери запускають ракети в космос

123

13/02/2018

Мені 30 і я незнаю ким хочу бути

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Хто, на Вашу думку, стане наступним Президентом України?

    Результати

    Loading ... Loading ...