Ремонти, реконструкції та будівництво доріг, як державного, так і місцевого значення триватимуть на Тернопіллі і цього року. Скільки коштів на це планують витратити, і які об’єкти будуть оновлені або збудовані, розповів під час засідання колегії голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

– Цього року плануємо робити капітальні вкладення у місцеві дороги, – зазначив він. – На ці потреби підуть кошти з держбюджету і Фонду дорожнього господарства Тернопільської області. Тільки з державного бюджету буде спрямована субвенція на суму 393 мільйони гривень. Це буде будівництво, реконструкція, ремонт, утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. На поточний і середній ремонт ми спрямуємо 240 мільйонів гривень, що майже на 70 мільйонів більше, ніж у 2018. Це дасть нам можливість говорити про початок змін стану місцевих доріг. По дорогах державного значення плануємо здійснити капітальні вкладення у будівництво північної об’їзної Тернополя – це майже 600 мільйонів гривень, а також завершити будівництва дороги Тернопіль-Кременець, реконструкцію доріг Тернопіль-Чернівці і Тернопіль-Івано-Франківськ. Щонайменше 1,5 мільярда гривень на ці потреби буде спрямовано з державного бюджету.

Степан Барна також наголосив присутнім на колегії, що вирішення проблем області, це не тільки питання облдержадміністрації, й районних адміністрацій і об’єднаних громад. Тому у цьому напрямку треба працювати всім спільно, і наповнення бюджетів для всіх має бути елементом спільної політики.

– Маємо говорити і про зростання надходжень по загальному фонду власних доходів в розрізі місцевих бюджетів, – продовжив Степан Барна. – У 2014 році ми вийшли на показник в 1,1 мільярда, а минулий рік завершили з позицією 3,9 мільярда гривень. Сподіваюсь, що цей рік буде не менш динамічним, і щонайменше 1 мільярд приросту ми отримаємо. У багатьох випадках це залежить від того чи ми працюємо у напрямку легалізації землі, легалізації продажу алкоголю і тютюну, що робимо, для того, щоб на території області реєструвалися суб’єкти господарювання, як працюємо у напрямку залучення капітальних вкладень та інвестицій у Тернопільську області. Розраховую в цьому питанні на вашу підтримку.

Ольга Трач